Kiélezett derbik fordulója

Izgalmas hétvégén vagyunk túl a másodosztályban, hat meccsen is három ponton belül volt a különbség a csapatok között a lefújáskor, ebből a legdrámaibb végjátékot a Győr és az MTK összecsapása hozta, amely csak a dudaszó pillanatában dőlt el.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - MTK Törökbálint 77-75 (20-19, 17-19, 13-24, 27-13)

14 pontos negyedik negyedbeli előnyét adta el a meccs végére a Biharit nélkülöző MTK, amit a végén Nárai (22/12 pont, 9 lepattanó) nem is hagyott büntetlenül.

Nem így indult azonban a találkozó, a félidőig fej-fej mellett haladtak a felek, csak a harmadik etapban tudott meglépni a vendég együttes, amelyben nem akadt kiemelkedő teljesítmény, ellenben öten is 11 és 15 pont között zártak náluk. A 14 pontos fór tudatában kicsit megnyugodtak a törökbálintiak, amit a Nárai mellett Gombás (20/6 pont, 5 gólpassz) vezérelte győriek ki is használtak, és visszajöttek a mérkőzésbe.

Az utolsó percek izgalmasan alakultak, 74-75-ös vezetésnél a vendégek dobhattak két büntetőt az előnyük növeléséért, ám mindkét dobás lecsorgott a gyűrűről. A hátralévő alig 8 másodperben ellőtték a taktikai faultjaikat is Szarvas Gábor fiai, de utolsó nekifutásra Nárai Bence saroktriplája a dudaszó pillanatában hullott a kosárba, amivel megnyerte a Győr számára a rangadót.