Kevésen múlott az idegenbeli siker

A férfi kosárlabda NB1/B rájátszásának első körében az EKF-Eger-HÉSZ SE vendéglátója a SMAFC-NYME volt.

Hosszú utazás után érkezett az egri csapat Sopronba, így korábban ki lettek engedve a fiúk a pályára, hogy gyakoroljanak. A rendes bemelegítés után megkezdődött a mérkőzés, sajnos a korai dobálgatás ellenére sem sikerült eléggé felpörögnünk, így a SMAFC fiataljai hamar magukhoz ragadták a vezetést, és már 10 ponttal is elhúztak. Nem működött ekkor még megfelelően a védekezésünk, sőt Zsemlyére és Erdeire is hamar ráfújták a harmadik hibáját, így a két kezdőember a kispadra kényszerült. A sérüléséből visszatérő Máté vette a vállára a csapatot, és az első két negyedben 15 pontot hintett az ellenfél gyűrűjébe. A második negyedben habár a védekezésünk feljavult, támadásban nem érkezett elegendő pont, senki nem tudott Máté mellé felzárkózni.

A 39-31-es félidei soproni vezetés után továbbra is hasonló volt a forgatókönyv a pályán, azonban Máté mellé ezúttal Farkasinszki lépett fel és ügyes lepattanókkal vetette észre magát. Jól megfogtuk az ellenfél támadásait, és habár minden lepattanóért nagy csata folyt a palánk alatt, a szerencse olykor a soproniak mellé állt, így volt, hogy közel két percen keresztül is támadhattak. Mindössze négy pont különbséggel fordultak a csapatok az utolsó etapra, sőt igaz több embert is elvesztettünk kipontozódás miatt, mégis sikerült átvennünk a vezetést (53-54), majd 56-56-os eredmény után valami ismét megszakadt. A támadásokban eladott labdák jellemezték ekkor az egrieket, sőt a bírók által a negyed derekára megfordított fault-arány miatt a SMAFC-osok többször is a büntetővonalhoz állhattak. A végén egy Klepej-re fújt szándékos fault pecsételte meg az EKF kosarasainak a sorsát, mivel büntetők után labdabirtokláshoz is jutott az ellenfél, azonban ebből már nem esett újabb kosár, így 66-59-re nyert a Sopron.

Váczi Péter elmondása szerint fájó, hogy a végére ennyire „sok” lett a különbség, reálisabb lett volna egy 5 pont alatti vereség. Aggodalomra azonban semmi okunk sincs, hiszen hazai pályán fogadjuk egy hét múlva a Sopront, amikor is a mérkőzés egyértelmű célja lesz, hogy 7 ponttal többel nyerjünk, és így biztosítsuk a továbbjutást. Az egri tréner kiemelte, hogy az első negyed rosszabb játéka miatt alakult így a mérkőzés, továbbá, hogy Máté Balázson kívül nem nagyon érkeztek pontok és a fault problémák miatt sem tudtunk abban a szerkezetben játszani, ahogy szerettünk volna. Véleménye szerint otthon mindenképpen esélyesebbek vagyunk, hiszen a Sopronhoz hasonló csapatokat mind hét pontnál többel vertük el.

SMAFC-NYME – EKF-Eger-HÉSZ SE 66-59 (25-19, 14-12, 14-18, 13-10)

Sopron: Balogh 14/3, Szlávik 12/6, Karácsonyi 12, Kovács 8, Csaplár-Nagy 4. Cserék: Czukor 8, Herczeg 8/6, Vesztergom, Halász.

Eger: Máté 28/9, Kováts 12, Erdei 7/3, Krasznai 2, Zsemlye. Cserék: Farkasinszki 6, Szarvas 2, Klepej 2. Edző: Váczi Péter.