Kevésen múlt a Vasas bravúrja

MKB Euroleasing Vasas – Atomerőmű KSC Szekszárd 59-68 (15-17, 13-14, 18-16, 13-21)

Budapest, Pasarét, 7-10. helyért, 2. mérkőzés. V.: dr. Vígh, Surányi, Vida

A párharc első meccsét 66-50-re nyerte Szekszárdon az Atomerőmű. A Vasas akkor sokáig jól tartotta magát és ezúttal is 13-8-ra vezetett, ám az első negyed végén Scsekics triplájával már a vendégek voltak előnyben (15-17). A második negyedben már hat ponttal is ment a Szekszárd, de a hazaiak végig tapadtak rájuk, a félidőben Mansaré pontjai után 28-31 állt az eredményjelzőn.

A folytatásban igen hamar fordított a Vasas egy 9-2-es szakasszal (37-33). Bár a vendégek Csek dupláival visszavették a vezetést, de a negyed végén minimális előnyben voltak (46-47).

Ennek megfelelően alakult a záró negyed is, felváltva vezettek a csapatok egészen a 37. percig. Ekkor azonban megvillant Bálint és Zele is, így