Kettős győzelemmel jutott tovább a PEAC

PINKK-Pécsi 424 – PEAC-Pécs 50-55 (12-14, 14-7, 12-14, 12-20)

Komló, Magyar Kupa negyeddöntő, vezette: dr. Vígh, Papp, Frányó

A hazaiak kezdtek jobban, Fűrész ugyan triplát dobott, de Ruják két duplájával 8-3-ra vezettek. Jaeschke kosaraival jött fel a PEAC, miközben az első meccset sérülés miatt kihagyó Török is pályára lépett. A 8. percben már ismét a vendégeknél volt az előny (10-12), de az első mérkőzéshez hasonlóan mindkét oldalon sok hibát lehetett feljegyezni. A PINKK a negyed utolsó három percében nem dobott mezőnykosarat, így tartotta előnyét a PEAC.

A folytatásban is többnyire a küzdelem dominált, a házigazda Dorogobuzova révén a 14. percben egyenlített (16-16) – az ukrán erőcsatár már tíz pontnál járt. Laczi kosara után pedig magához is hívta egy időkérés erejéig csapatát Zseljko Djokics. Váltott vezetést hozott a játékrész második fele, hol az egyik, hol a másik csapat járt előrébb egyetlen ponttal. A félidő előtti percek aztán