A Kaposváré a Göcsej Kupa bronzérme!

Ennek eredményeképpen jobban kezdte a mérkőzést az osztrák csapat, még akkor is, ha mindkét fél nagyon sok technikai hibát vétett (8-11). A Kaposvár dolgát azt sem könnyítette meg, hogy a próbajátékon lévő szerb Milos Pesics ötven másodperc után már két személyhibával rendelkezett. Hendlein Roland remekül indított, az első negyedben ő vitte vállán csapatát és neki köszönhetően az első tíz perc után négy pontos somogyi előnyt mutatott az eredményjelző (22-18).

A második negyed első pár percében is a Heard fémjelezte Güssingnek voltak mozzanatai, 27-27-re fel is zárkóztak, majd egy sikeres büntetővel ismét visszavették az irányítást (27-28). Majd a fiatal Pesics villanásai következtek, de Heard sem tétlenkedett, két és fél perccel a félidő előtt újfent egál volt az eredmény (38-38). Ám jobban sikerült a Kaposvárnak az utolsó perc, 45-40-nel mehettek a felek a nagyszünetre.