Közel volt....

Közel volt a győzelem, de sajnos az Alba erősebbnek bizonyult. Rengeteg szurkoló, forró csoki és hatalmas izgalmak voltak. Részletesebben lentebb!

IV. negyed (84-89)
Edwards, majd Juhos 66-71. Sajnos úgy tűnik, elfáradt a Szedeák, persze Boltics is nagyon hiányzik. Markovics kosarával lett 66-73. A vendégeknél Taylor nem jön már vissza, levette a cipőjét, úgy ül kispad mellett a földön. Jól védekezünk, befújnak egy faultot az Albának. Sportszerűtlent reklamál mindenki, megint kapnak a játékvezetők. Valóban nincsenek nagy formában. Lilov közelről talált be, egy labdányi a különbség 70-73. Egy tripla, majd egy dupla a vendégeknél, elhúztak 70-78. Csirics közelről, 14 pontos 72-78. Edwards és Wirth hármasa is tökéletes 75-81. Meg Tóthé is 75-84. Shepard eredményes, de Révész is betalált 77-86. Két perc van hátra. Megint Révész, hét pont a különbség 79-86. Csirics, faulttal együtt. Az is bent 82-88. Labdát szereztünk, de kimaradt a tripla. Lilov közelről 84-88. Shepard büntetői eldöntik a meccset, még úgy is, hogy csak egyet dobott be. 84-89 a vége.

Karnok Csaba (galéria)

Naturtex-SZTE-Szedeák-Alba Fehérvár 84-89. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

III. negyed (64-69)
Csirics előbb megszerezte első pontjait, majd egy védőlepattanót húzott le 38-42. Taylor a lábához kapott, sérülésnek tűnt, lecserélték. Lilov két pontra hozta fel a Szedeákot 40-42, majd Farr vágott be egy triplát 42-45. Csirics, majd Shepard 44-50. Négy perc telt el a játékrészből, amikor Lóránt tette vissza egy támadólepattanót, majd Lilov dobta meg maga és csapata második tripláját 47-52. Lóránt, majd Csirics dobott triplát, Boltics meg egy labdaszerzés után lerohanásból talált be 52-55. Boltics négy személyi hibával játszik. Ez sem zavarja, remekül kígyózott be, de Markovics felet a kosarára 54-60. Labdát szerzünk, ha nehezen is, de Csirics befejezte 56-60. Teljes erőből szól a közönségtől a "Mocskos csalók" rigmus, újabb játékvezetői ítélet segítette ugyanis a vendégeket. Boltics kipontozódott ezzel, ezért reklamál Lazics is. Kap is egy technikait a hazai csapat. Majd még egyet... Edwards csak kettőt dobott be a büntetőkből 56-62. Keller Ákos is kihagyott kettőt, örül is a hazai publikum. Lilov ezzel szemben bevágta mindkét büntetőjét 58-62. Szoros két perccel a negyed vége előtt. Shepard 58-64. Csirics belejött, hármas 61-64. Tóth Péterre jött ki a tripla, be is vágta 61-69. De Wirth Ádám is! 64-69. Ez a negyed vége.

II. negyed (36-42)
Juhos
 kosarával indult a második negyed 14-20. Csiricsnek még nincs pontja, pöröl is vele rendesen Nikola Lazics a kispadról. Boltics és Lilov nem értették meg egymást, elvesztik a labdát, Edwards köszönte szépen, és egy egykezes zsákolással büntet. Boltics meg csinált egy kettő plusz egyes akciót 17-22. Révész előbb beütötte harmadik faultját, majd szedett egy védőlepattanót, végül dobott egy kosarat, mindez a negyed harmadik percében 19-22. megint Révész a főszereplő, öt játékperc alatt beütötte negyedik faultját is, így leültetik. Lóránt dobott be két büntetőt, majd Juhos zsákolt egy hatalmasat! 21-24! Taylor kapott nagyot Juhostól, elnézést is kért a szegedi. A sportcsarnokban, a feljárónál egyébként hatalmas kupac ajándék jött össze, ezt ajánlja majd fel a csapat a Mátrix Közhasznú Alapítványnak. Boltics 23-30. Wirth kettőt is rontott, lecserélte Lazics, Vágvölgyi jött be helyette. Boltics büntetői bent 25-34. Mind az öt tripláját kihagyta eddig a Szedeák, a negyed felénél jártunk ekkor. Lilov kosara után az Alba kért időt 27-34. Sulovics 29-34. Labdát szereztünk, Lilov beleállt a triplába, hibátlan 32-34. Két perc volt ekkor hátra. Jött két vendégkosár 32-38, időt kért a Szeged. Sulovics büntetőivel alakult ki a félidei eredmény: 36-42.

I. negyed (12-20)
Lilov kosarával a Szedeák szerezte meg a vezetést 2-0. A vendégeknél először Taylor talált be, de az első három percben mindössze ez a két kosár született. Aztán Lóránt egy triplával jelentkezett 2-5. Sulovics első két dobása célt tévesztett, a harmadik azonban jó volt 4-5. Lóránt kosarára Lilov felel, majd Farr dobott egy hármast. Erre Boltics felelt szép kosárral, máris 10-14 állt az eredményjelzőn. Sulovics helyén Révész a pályán. 10-18-nál kimaradt egy újabb szegedi lehetőség, Nikola Lazics időt is kért. Nagy szegedi gólcsend szakadt meg, 25 másodperccel a vége előtt Révész talált be 12-20. Lejön még egy fehérvári tripla a gyűrűről, ez a negyed vége.