Könnyen hozta a csoportgyőztesek meccsét a KTE Duna Aszfalt

Szombaton 17 órától igazi rangadóra került sor a Messzi István Sportcsarnokban, ahol a KTE Duna Aszfalt az NB I/B. Nyugati-csoportjának élén végző MTK Törökbálint gárdáját fogadta – írja a ktekosar.com

A két csoportgyőztes csatáját a hazaiak kezdték jobban, ám tőlük sem hozott kosáresőt az első felvonás, amelyben mindkét részről inkább a védekezés domborodott ki. A vendégek 7-4-nél és 9-6-nál is közel jártak ellenfelükhöz, de Djeraszimovics triplájának és Wittmann hárompontos akciójának köszönhetően a második negyedet már megnyugtató, kilencpontos előnnyel kezdte az Ivkovics-legénység. A következő tíz percet is a szigorú hazai védekezés jellemezte, az egyébként jó erőkből álló MTK-é viszont “felpuhult”, amit ki is használtak a lila-fehérek és a nagyszünetre már majd’ 20 pontos előnnyel vonultak (37-18).

A második vonal keresztjátékának 4. fordulóját harmadik helyen kezdő törökbálintiak megkaphatták a fejmosást Molnár István vezetőedzőtől, az mindenesetre biztos, hogy jóval összeszedettebben érkeztek a harmadik negyedre. Már a félidő kezdetén érezni lehetett, hogy ez a játékrész nem lesz olyan sima, mint az előző kettő volt, és ezt a vendégek pontosabb játékukkal is alátámasztották, de ez is csak ahhoz volt elég, hogy döntetlenre hozzák a negyedet.

A záró felvonás elején folytatódott a harmadik negyed tendenciája: fej-fej mellett haladtak a csapatok. A későbbiekben a kecskemétieket az sem vetette vissza, hogy a csapatkapitány, Wittmann Krisztián a negyed derekán kipontozódott. A húsz pont körüli előnynek köszönhetően a szurkolók is jó hangulatnak örvendtek, olyannyira, hogy egy lehetetlen helyzetből elengedett, és csont nélkül behulló törökbálinti hármast is nagy tapssal díjaztak. Tehették is, hiszen a győzelem egy cseppet sem forgott veszélyben, a rangadót 78-60-ra hozta a KTE Duna Aszfalt, megszilárdítva vezető helyét a tabellán.

KTE Duna Aszfalt – MTK Törökbálint 78-60 (15-6, 22-12, 22-22, 19-20)