Jobb volt a Rózsahegy

A volt magyar szövetségi kapitány, Stevan Svitek vezette, korábbi kétszeres Euroliga-győztes Rózsahegy ellen nem kezdett fényesen a PEAC, a baranyaiak egyszerűen nem találták ellenszert a vendégek védekezésére, így amikor a 4. percben Zseljko Djokics időt kért, még nem szerzett pontot a Pécs. Igaz a Rózsahegy is csupán négyet, de mivel a hazai gólcsend egészen a 7. percig elhúzódott, így biztosan vezetettek (2-9). Horváth Lilla jó csapatkapitányként próbálta hátára venni övéit és a negyed végére valamelyest össze is kapta magát a PEAC (9-15).

A második negyed elején négy percig nem találtak a gyűrűbe a felek, aztán Cernakova hármasával 20-13-ra vezetett a Rózsahegy. Ekkor azonban szép periódust produkált a Pécs, ha Barbour nem csupán egy büntetőjét értékesíti még egyenlíthettek is volna (19-20). A negyed vége viszont ismét a vendégeké volt: Mincikova és Baburova is triplát dobott, így tízre növelték előnyüket (20-30).

A nagyszünet után sem potyogtak számolatlanul a kosarak, a hazaiak mindössze 19%-os „pontatlansággal céloztak” az első félidőben, így viszont nem tudtak közelebb férkőzni. Láthatóan fáradtan mozogtak a baranyai lányok és bár a tíz pontos különbség nem elviekben nem