Jobb volt a KTE....

Két, a középmezőnyhöz tartozó rivális találkozott szerdán este a kecskeméti Messzi István Sportcsarnokban. A mérkőzés esélyesének nemcsak amiatt tűnt a Kecskemét, mert hazai pályán játszhattak, hanem azért is, mert a szegedieknél több sérülés is nehezítette Nikola Lazics munkáját.

Pongó kosarával indult a találkozó, ehhez képest két perc után már 4-10-et mutatott az eredményjelző, amikor Lilov egy középtávoli után egy triplát is behintett. Karahodzsics és Ivosev révén csökkentette a különbséget a KTE, de a vezetést csak a negyed felénél, Mészáros kosara után sikerült átvennie. Már hattal is vezettek a hazaiak, de a triplaváltásból a Szeged jött ki jobban. Wirth távolijára még Djukanovics válaszolt, de Lilov hármasa jelentette a záró kosarat (24-21).

A második negyed közepéig jól tartotta magát a Szedeák, csak pár ponttal sikerült meglépnie a Kecskemétnek. 31-28 után viszont pillanatok alatt elhúzott 38-28-ra Forray Gábor csapata. A szegediek próbálták tartani a lépést, de Pongó Máté két hármast is dobott ebben a szakaszban, így továbbra is tíz pont feletti különbség állandósult. Hiába értékesített a végén Boltics egy büntetőt, a félidő vége előtt még belefért Ivosev hárompontosa is (50-35).

Hazai kosarakkal folytatódott a játék, még két perc sem telt el a második félidőből, amikor 57-37-nél Ivosev büntetői után megvolt a húszpontos különbség is a két csapat között. Csirics és Lilov kosaraival próbált látótávolságon belül maradni a Szedeák, de a hazai vezetést semmi sem veszélyeztette. Sőt, a negyed végére ismét a KTE akarata érvényesült (69-51).

Ennek fényében a záró játékrész már csak formalitás volt. A felek alig várták, hogy túl legyenek az utolsó tíz percen, hiszen a lényegi kérdések gyakorlatilag 30 perc alatt véglegesen eldőltek. A végén még Forray Gábor a kevesebb játéklehetőséget kapó játékosait is bevethette, végül 21 ponttal nyert a Kecskemét, és ezzel visszavágott a szegedi vereségért (82-61).

Forray Gábor, a Kecskemét vezetőedzője:

Szép győzelmet arattunk. Annak tulajdonítanám ezt, hogy maximálisan felkészültünk a Szeged minden támadásából. Ez párosult egy nagyon jó mentalitással és védekezéssel. Az volt a célunk, hogy ne hagyjuk játszani Szegedet, ez sikerült is. Rengeteg fiatal és család volt kint a meccsen, nagyon jó hangulatot teremtettek, remélem, hogy a következő meccsen is ilyen szép számmal lesznek jelen. Még annyit szeretnék megjegyezni, hogy magyar csapattal tudtuk befejezni a meccset, ez a jövőre nézve pozitív előjel.

Nikola Lazics, a Szeged vezetőedzője:

Gratulálok Kecskemétnek. Jobbak volt nálunk, megérdemelten nyertek. Jól kezdtünk, de utána nem játszottunk a saját ritmusunkban. Sok problémánk volt már a mérkőzés előtt, nem tudtunk a hiányzóink miatt normálisan játszani. Ez a következő mérkőzésen még nehezebb lesz, mert a Zalaegerszeg ellen a két technikai után nélkülöznünk kell Sulovicsot, de én hogy őszinte legyek semmi csúnya szót nem hallottam a pályán.

Forrás: bb1.hu