Hoppolók és Koppolók (vol 2.)

Szombaton négy, vasárnap pedig két mérkőzéssel folytatódott a bajnokság, egy meccs maradt még és lezajlott 2. fordulója. Szerencsére számos jó teljesítmény jött a magyar játékosoktól, így volt miből szemezgetnünk rovatunk összeállításakor. 7 hoppoló és 3 koppoló… olvassatok tovább!

Hoppolók:

A tavaly Pakson csak percemberként szereplő, fiatal magasember már az első félidőben hatalmas karriercsúccsal hívta fel magára a figyelmet már az első húsz percben. 18 pontnál járt 2 negyednyi játék után. Teljesítménye alapvetően befolyásolta a találkozó alakulását. Nem adta alább a meccs második felében sem. Pontokkal, blokkal, lepattanókkal hálálta meg a kapott perceket. Jól játszott Jonathan Jones párjaként. 24 ponttal, 63%-os pontossággal, 7 lepattanóval, 2 szerzett labdával, 5 kiharcolt faulttal, 1-1 blokkal és gólpasszal, 32-es VAL mutatóval zárta felnőtt pályafutása eddigi legjobb mérkőzését.

2. Ivan MiskovicsMarso – Nyíregyháza KK

Talán ha nyer az NYKK, akkor leforgathatták volna Miskoviccsal a „Túl a csúcson” kosaras verzióját. Természetesen nem elbagatellizálva a dolgokat, nagyon mélyről állt fel a játékos. Múlt heti produktuma után hatalmasat homorított szombat este a szerb center. 1 percet pihenhetett összesen, de végigbrusztolta a találkozó mindkét palánk alatt. Zsákszámra dobta a pontokat, lepattanózott, faltokat harcolt ki. Nem rajta múlt, hogy csapata vesztesen hagyta el a parkettet. Ha van egy ember, aki több időre tudja tehermentesíteni,