Hoppolók és Koppolók (vol 1.)

Ebben a rovatunkban az adott fordulóban az elvárásokhoz képest alul, illetve felülteljesítő játékosokat soroljuk fel egy-egy listán. Tegnap megkezdődött a férfi NB I új idénye, így már itt is van az első tíz játékos. Ma hét kiemelkedő és három „lecsúszó” játékost emelünk ki. Jó olvasást hozzá!

Hoppolók:

A Sopronból nagyon hamar elküldött magasember alaposan rácáfolt az őt ért kritikákra. Lehet, hogy nem a bajnokság legjobb csapata ellen brillírozott, de 20 perc alatt 41-es VAL értéket senki ellen nem könnyű összehozni. 18 pontja mellé, 15 lepattanót szedett (7 védő, 8 támadó), volt 6 kiharcolt faultja, 2 – 2 gólpassza és blokkja, 6 szerzett labdája mellett pedig csupán egyszer adta el a játékszert. Soha rosszabb meccset, gondolhatják az Alba vezetői, szurkolói.

2. Délity Bence – Zalakerámia ZTE KK

A nyáron az U20-as, B-csoportos Európa-bajnokságon játszott, most pedig meghatározó szerep hárult rá csapata mérkőzésén. Jó dobóteljesítményének hála a ZTE egészen a 4. negyedig partiban tudott lenni ellenfelével. A fiatal játékos megtette, ami tőle telt. 28 perc alatt 16 pontot szerzett 56%-os mezőnypontossággal, mellé lekapott 2 lepattanót, 1-1 szerzett és eladott labdája volt, kiosztott még 2 gólpasszt és 3 faultot harcolt ki.