Hatalmas csatában paksi győzelem

Atomerőmű SE – Kaposvári KK 84-83 (24-26, 20-17, 23-16, 17-24)

Paks, középszakasz, felsőház, 6. forduló. V.: Pálla Z., Szabó G., Boros T.

A védekezéssel sokat nem törődtek a felek a feldobást követően. A hazaiaknál a kaposvári nevelésű Vojvoda majd Levy is távolról volt eredményes, így mindössze három perc után már 12-9-re vezetett az ASE. Az alapszakasz paksi meccsén szezoncsúcsot jegyző Chris Dunn ismét elemében volt a kaposváriaknál: a negyed derekán az irányító kosaraival vetették át a vezetést a vendégek (12-13). Paksi részről Levy állt csapata élére: kétszer is faulttal együtt dobott kosarat, az ekkor jegyzett hat pontjával már 19-16-nál hazai oldalon volt az előny. Kissé hektikus volt a meccs, hiszen ezt követően a KKK vágott huszáros hajrát: Dunn illetve Swanston révén egy 10-2-es rohamuk volt, de a játékrészt Williams triplája zárta (24-26).

A folytatásban Levy már a 12. percben megdobta 16. pontját, a somogyiaknál viszont a legutóbb térdsérülés miatt hiányzó Dávid hozott