Hanga nélkül súlyos vereség a Barcelonától

A torna első mérkőzése nem tartogatott túl sok izgalmat, a Real Madrid kiütésszerű vereséget mért a bilbaói együttesre (100-61). A második elődöntő előtt azonban nem lehetett messzemenő következtetéseket levonni, főleg hogy Sergio Scariolo legényei rendelkeztek a hazai pálya előnyével illetve kellemes szájízzel is léphettek pályára, ugyanis az utóbbi napokban két kisebb felkészülési kupával is gazdagodott a baszk gárda gyűjteménye. De a katalán csapat is sikeresen zárta a felkészülést, ám Xavi Pascual óvatosságból még nem küldte pályára két szupersztárját, a nyáron műtéten áteső csapatkapitányt, Juan Carlos Navarrot és Erazem Lorbeket. Mint ismeretes, a Laboral Kutxa-nál is akadtak hiányzók, Hanga Ádám mellett az argentin Leo Mainoldi sem tudott parkettre lépni. Nézzük ezen információk tudatában, hogyan alakult a derbi!

Jobban kezdett a Scariolo-legénység, különösen Nocioni okozott kellemetlen perceket a barcelonai védők számára (14-9). De a katalánok brazil irányítója, Marcelinho Huertas remekül mozgatta társait, a palánk alatt óriási fölényben játszó vendégek Tomic és Nachbar egységeivel át is vették a vezetést (18-20). Az első negyed nem a védekezés jegyében telt, kosárgazdag 10 perc után minimális előnnyel rendelkeztek Nachbarék (25-27).

A második negyedben robbantott a Barca, Pullen triplájával (25-32) előbb 7 pontos előnybe került, jött is Scariolo mester időkérése. Majd Papanikolau is betalált a hárompontos vonalon túlról, először jegyzett kétszámjegyű fórt a tavalyi bajnokság ezüstérmes