Győri siker Pasaréten

A hétvégén megkezdődött az NBI/B bajnokság. Felnőtt alakulatunk az újonc Vasas otthonába látogatott. Ellenfelünk lelkes fiatal csapat, sok utánpótlás válogatottal, és egy nagy múltú, tapasztalt edzővel. A mérkőzés első negyedében ellenfelünk villámrajtot vett, mi viszont meglehetősen kapkodva indultunk támadásban és védekezésben is. Már 7-0 volt az ellenfelünk javára, amikor Horváth Gergő kosarával és labdaszerzésével a negyed derekán megszereztük a bajnokságban első pontjainkat. Ezután a negyed további részében okosan és rutinosan kosárlabdázva, három pontos előnyre tettünk szert.

A következő egység elején még mindig döcögött a játék, ám a félidőre már több mint tíz pontos előnyt mutatott az eredményjelző. A mérkőzés harmadik negyedében Kozma Tamás alakulata eldöntötte a mérkőzést. Volt pillanat amikor közel harminc pontos előnyünk is volt. A záró etapban kulcsembereink mind pihentek, és mindenki pályára lépett, ám így is huszonnégy pontos győzelmet arattunk idegenben az első fordulóban.

Ellenfelünk egy roppan fiatal, ám sok tehetséges játékosból álló alakulat, akik néhány év múlva meghatározói lehetnek a mezőnynek. Mi igazi csapatként, roppant fegyelmezetten küzdöttünk. Van még javítani valónk több fronton is a játékunkban, azonban Drevenka Dávid és Papp Balázs dupla-duplája, fiataljaink lelkesedése, meghatározó játékosaink látványos megmozdulásai mindenképpen azt mutatják, hogy nem járunk rossz úton az idei szezonban. A bajnokság következő fordulójában október 5-én pénteken, 19 órától hazai pályán fogadjuk a TF - Budapest alakulatát.

MKB-Euroleasing Vasas - GYŐR-SZOL-Széchenyi Egyetem 56-80 (15-18, 18-26, 15-25, 8-11)
Budapest 300 néző
vez: Minár László, Gaál István és Sértő Róbert

GYŐR-SZOL - Széchenyi Egyetem: Drevenka 18/6, Pankár 14, Hegedűs 11, Tóth 5, Horváth 10, Halász, Csiszár, Geszler, Péterfai 2, Daru 2, Palavics, Papp 18
Szakmai igazgató: Kozma Tamás

Kozma Tamás: „Lassan melegedtünk játékba, de utána nem volt kérdés melyik a jobb és rutinosabb csapat ezen a meccsen. Mind a négy negyedet megnyertük, idegenben 80 dobott pont jó eredménynek mondható, úgy, hogy mind a 12 játékos pályára lépett. A felkészülés során is láttam már, hogy Papp Balázs jó formában van, amit ezen a meccsen a 30 IBM pontjával igazolt is.”