Győzelemmel indult az év!

Naturtex-SZTE-Szedeák-Kecskemét 86-77 (28-23, 18-18, 21-19, 19-17)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 3. forduló (elhalasztott mérkőzés). Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Farkas, Tőzsér, Minár.
Naturtex-SZTE-Szedeák: BOLTICS 16/3, LILOV 33/18, Csirics 3, Juhos 4, SULOVICS 22/6. Csere: Révész 4, Wirth, Bán 4. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Kecskemét: DJUKANOVICS 14/3, Pongó Ma. 3/3, DJERASZIMOVICS 17/3, IVOSEV 16, Karahodzsics 11. Csere: Mészáros 10/6, Hegedűs 5/3, Pongó Má., Molnár M., Dobos. Vezetőedző: Forray Gábor.
Kipontozódott: Karahodzsics (35.), Révész (36.), Csirics (37.).

IV. negyed
Eddig remek a Szedeák teljesítménye, tíz perc kell még a sikerhez. Sulovicsot otthagyták, beleállt a triplába, be is ment 70-60. Juhos Levente három kecskeméti között tépte le a labdát, kosár lett belőle 72-60. Boltics kihagyott egy dobást, ám a saját lepattanójából hozott utána össze egy kettő plusz egyes akciót 75-62. Pongó Martin triplájával 75-65. Hat és fél perc a hátra lévő idő. Karahodzsics kipontozódott öt perccel a vége előtt. Révész kosarával lett 77-65. A Szedeákban négyen is négy személyi hibával játszanak. Ivosev közelije 77-67. Boltics kiosztja Lilovnak, jött is a tripla a sarokból 80-67. Révész, majd Csirics is kipontozódott. Djeraszimovics büntetői után, 80-71-nél kért időt a Szedeák. Boltics ellépte, a Kecskemété a labda. Három perc van hátra. Boltics beszórt egy hármast, ezzel talán el is döntötte 83-71. Boltics a vonalról 84-75. Hősiesen küzdött végig a Szedeák, és nagy meccset nyert meg a Kecskemét ellen. 86-77-es győzelemmel indult a 2017-es esztendő. Szép volt, fiúk! Folytatás szombaton a Szolnok ellen, szintén hazai pályán.

III. negyed (67-60)
Folytatjuk. Djeraszimovics kosarával indult a félidő 46-43. Sulovicstól jött erre a válasz 48-43. Dobos jött be csereként a vendégekhez. Sulovics büntetőivel lépett ötvenre a Szedeák 50-43. A szerb dobott egy triplát is, 53-43-nál időt kértek a vendégek. Boltics betörésből talált be 55-46. Djeraszimovics triplája is jó 55-49. Újabb szegedi betörés, Lilov dobta be 57-49. Bán fejezte be az akciót, megint tíz ponttal vezet a hazai csapat 59-49. Kecskeméti időkérés. Mészáros egy büntetőt dobott csak be 59-50. Lilov! Ez a hármas is bement, az ötödik volt neki a meccsen 62-50. Forray Gábor a pályán reklamált, technikai hibát kapott érte a Kecskemét. Lilov bedobta 63-51. Djukanovics 63-53. Két és fél perc volt ekkor hátra. Rengeteg volt a nézőtéri reakció mindkét oldalon, minden ítélethez érkezett kommentár. Djukanovics 63-57. Boltics dobása beszédült a gyűrűről 65-57. Boltics most eladta, Djeraszimovics bedobta 65-59. Lilov 67-59. Djukanovics büntetője után 67-60 lett a harmadik negyed vége.

II. negyed (46-41)
Bán Tibor a pályán, most mutatkozott be a szegediek mezében. Lilov zseniális! Újabb triplát dobott be, tizenegy perc alatt 18 pontot szerzett 31-23. Mészárostól jött a válasz 31-26. Sulovics 33-26. Djukanovics szép tempót dobott 33-28. Sulovics helyén Révész a pályán. Djukanovics triplája messziről hullott be, szoros 33-31. Révész talált be a palánk segítségével 35-31. Négy perc telt el a negyedből. Lilov hármasa rövid lett. Sulovics közelről talált be 37-33. Lazics Csiricsnek magyaráz a kispadról, de megérte, mert jó volt a védekezés. Lilov Boltics gólpasszá váltja be 39-33. A kecskeméti drukkerek közel sem elégedettek a játékvezetéssel, folyamatosan szidják a sporikat. Időt kértek a vendégek. Bán Tibor büntetőből szerezte meg első szegedi pontjait 41-35. Ivosev 41-37. Sulovicstól érkezett a válasz 43-37. Djeraszimovics 43-41. Szegedi időkérés. 1.19 a hátra lévő idő. Boltics egy büntetőt dobott be 44-41. Lilov estében, szép kosár volt 46-41. Vége a negyednek.

I. negyed (28-23)
Elkezdték! Lilov hármasával indult a meccs és az év is a szegediek számára 3-0. Rohan a hazai csapat, Sulovics passzolt, Juhos fejezte be 5-0. Újra Lilov volt eredményes 7-0. Ivosev büntetőből szerezte az első vendégpontokat a második perc végén 7-2. Karahodzsics 7-4. Nem jutott dobásig a Szedeák, letelt a támadóidő. A negyedik perc kezdődött el. Lilov bedobta mindkét büntetőjét 9-4. A vendégekhez beszállt a vásárhelyi Mészáros Máté, közben Sulovics szerzett egy kosarat 11-4. Karahodzsics 11-6. Csirics! A kapitányt meglökték, megkapta a faultot, de a kosár is jó volt 14-6. Wirth a pályán. Újabb tripla a szegedi oldalon, Lilov dobta a sarokból 17-8. Karahodzsics ismét, szinte csak neki van pontja a vendégcsapatban 17-10. A hatodik perc kezdődött el. Boltics büntetői is bementek 19-10. Jött a tripla a vendégektől, Hegedűs dobta 19-13. Boltics 21-13. Lilov is a vonalról, mindkettő bement 23-14. Juhos ütötte be a harmadik faultját, Révész érkezett a helyére csereként. Közben 23-16. Révészt blokkolták. Karahodzsics büntetői bementek 23-18. Lilov! Ott a hármas 26-18! Sulovics szólalkozott össze kicsit Forray Gáborral, a vendégek mesterével. Karahodzsics most is büntetőkből 26-19. A 19 kecskeméti pontból 11-et ő szerzett. Sulovics 28-19. Ivosev büntetőivel alakult ki a negyed vége 28-23. Tizenkilenc rádobásból mindössze kettő maradt ki a Szegednél, ez remek mérlegnek számít.