Győzött a ZTE

Hazai bajnokit játszott a Naturtex-SZTE-Szedeák: Nikola Lazics csapata a Zalaegerszeg ellen maradt alul a férfi kosárlabda NB I A csoportjában.

Naturtex-SZTE-Szedeák-Zalaegerszeg 73-86 (20-32, 14-8, 21-18, 18-28)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 17. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Cziffra, Pozsonyi, Balogh Gy.
Naturtex-SZTE-Szedeák: BOLTICS 15, LILOV 25/15, Bán, CSIRICS 22/3, Révész 6. Csere: Wirth 5/3, Vágvölgyi. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Zalaegerszeg: Ubilla 14/6, NORFLEET 20/9, Benke 17/6, Szabó Zs. 16/12, Drungilas 7. Csere: Mohácsi 11/9, Wright 1, Kerpel-Fronius, Kis R. Vezetőedző: Bencze Tamás.

IV. negyed
Csirics dobott egy triplát (58-58). Egerszegi kosárra felelt Boltics (60-60). Továbbra is elképesztő szoros. Benke bevágott egy triplát Bolticsról (60-63). A szegedi támadás kimaradt, Ubilla megvillant, 60-66-nál időt kért a Szedeák. Kosár itt, kosár ott, majd Csirics büntetője is bent 63-68. Norfleet 63-70. Öt és fél perc van hátra. Csirics  vette észre az üresen robogó Wirth Ádámot, aki be is fejezte az akciót 65-70. Kár, hogy Norfleet most indult be (65-73). Csirics a vonalról, megint csak egy büntetőt dobott be (68-73). Szabó Zsolt dobott be egy triplát. Ubilla a bajnokság egyik legjobb játékosa, ezt most is bizonyította egy bravúrkosárral (68-78). Innen szinte lehetetlen fordítani három és fél perc alatt. Lilov, majd Benke. Szabó Zsolt lehetetlen helyről dobott be egy triplát, ezzel el is dőlt minden (70-83). Azért Lilov is bedobott egy hármast. 86-73 lett a találkozó vége. Nyert a Zalaegerszeg, de a tartalékos Szedeákot sem érheti bírálat, amit lehetett, megtettek.

Kuklis István - GALÉRIA

III. negyed (55-58)
Lilov sikeres közelijével indult a negyed. Drungilastól jött a válasz (36-42). Lilov triplájával háromra zárkózott a Szedeák. Beindult a bolgár hátvéd. Drungilas, majd Révész (41-44). Ez fordulat! Wirth kiegyenlített a sarokból, felébredt a hazai közönség is (44-44)! Az első negyed vége óta 13 és fél perc alatt csak 12 pontot dobott a Zalaegerszeg. Elképesztően szoros és éles lett a meccs, ezt valószínűleg egyik csapat vagy edző sem gondolta az első negyed végén, vagy mondjuk 38-20-as vendégvezetésnél. Mohácsi ellépte, a labda a Szedeáké lett. Négy és fél perc van hátra a negyedből. Norfleet szépen oldotta meg (44-49). Lilov hármasa és Csirics duplája is bement, egyenlített a Szedeák (49-49). Két perc van hátra a negyedből. Technikai a Szegednek, a vendégcsapat bedobta a büntetőt, majd Mohácsitól tripla jött (49-53). Csirics duplája bement. Sportszerűtlen a ZTE-nél, Csirics ezt is bedobta. 53-53-ról lett egy triplával 53-56. Lilov kosarával ért véget a negyed 55-58.

II. negyed (34-40)
Szabó Zsolt közelijével indult a második negyed (20-34). Révész két büntetőt is kihagyott. Ubilla viszont nem tudott hibázni (20-38). Révész javított, a duplájával 22-38 lett. Boltics betörésből talált be. Szerencsével jutott el a labda Lilovhoz, abban viszont nem volt szerencse, ahogyan bevágta (27-38). Időt kért az Egerszeg, de így is szegedi kosár következett Boltics révén (29-38). A ZTE percek óta nem dobott kosarat, de a Szedeák sem áll sokkal jobban támadásban. Kimaradt két egerszegi büntető, Lilov triplával büntetett (32-38). Hat pontmentes egerszegi perc után Ubilla talált be (32-40). Boltics büntetői is bementek, 34-40 a félidő.

I. negyed (20-32)
Jó hír a szegedieknél, hogy a szezon eddigi részében sérült Mike János is mezt húzott, a Juhos, Sulovics kettős viszont csak civilben van ott a kispadon. A zalaegerszegi Szabó Zsolt hármasával indult a találkozó, erre felelt Révész Ádám (2-3). Ubilla zseniális hát mögötti passzt adott Szabónak, aki be is fejezte az akciót a harmadik percben (4-8). Andrija Csirics faulttal együtt fejezett be egy akciót, majd a büntetőt is bedobta (7-10). Benke kosarára Csirics válaszolt (9-12). Norfleet kosara után időt kért a Szedeák (9-16). Körülbelül negyven egerszegi szurkoló érkezett a meccsre, akik kiváló hangulatot teremtettek az újszegedi sportcsarnokba. Wirth jött be Révész helyére, alacsony szerkezettel próbálkozik a Szedeák. Benke hármasára Lilov büntetőkkel felelt (11-19). Norfleeté is hármat ért, erre Bolticstól jött egy büntető (12-22). Lilov küzdött meg a pontokért a palánk alatt, mindez a nyolcadik percben történt (14-25). Boltics büntetői ellenére tíz pont felett maradt a különbség (16-28). Minden bement ebben a negyedben a vendégeknek, 20-32 a vége.

Korábban

Az már eldőlt, hogy a szegedieknél a sérült Juhos Levente és az eltiltott Nenad Sulovics biztosan nem játszik, a szintén sérüléssel bajlódó Bán Tibor viszont legalább a kispadra leülhet. Az ellenfélnél már bevethető a frissen igazolt amerikai Jerrell Wright: a center január 30-án érkezett a csapathoz tíznapos próbajátékra, így számára különösen fontos lesz a meccs. Na meg persze a Szedeáknak is, így biztos, hogy elkél majd a szurkolás az egyre markánsabb hazai közönségtől.