Gond nélkül győzött az Alba

Nem játszott megilletődötten a Nyíregyháza a mérkőzés elején, Berkis egy távolival köszönt be, majd Wood kosarával vette át a vezetést az Alba (6-5). Utóbbi hármasa ellenére továbbra is tapadt a hazaiakra az NyKK, Davis révén 13-11-re még vezettek is. Aztán a negyed derekát alaposan megnyomták a hazaiak: Lekli palánk alatti kosara egy 8-0-ás szakaszt zárt le. Hogy a játék mennyire volt lüktető, azt jól jellemezte, hogy a játékrész vége a vendégeké volt, Mohácsi révén egyetlen pontra jöttek fel (19-18).

A második negyed elején eleinte maradt a szűk különbség, ám Bódi és Medve tripláival 30-22-re lépett meg az Alba, így időt is kért Ferenczi Tamás a 14. percben. Azonban a ponterősen játszó Wood is beemelt egy hármast, amellyel kilenc ponttal vezetett csapata. Mohácsi fújt riadót a vendégeknél, a fiatal játékos eredményességének köszönhetően a félidőre faragott hátrányából a Nyíregyháza (39-33).