Féltávnál élen a Salgótarján és a Veszprém

Keleten élre ugrott a Salgótarján, miután hazai pályán fektette két vállra a Békés együttesét, míg nyugaton a Bonyhád hosszabbításos derbin szakította meg a Vasas nagy menetelését, de nagy csata volt Veszprémben is, ahol a listavezetőt alaposan megizzasztotta a TF alakulata.

MTK Törökbálint - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 79-58 (22-5, 20-17, 15-18, 22-18)

Spiriev és Trepák nélkül is a vártnál simábban hozta a Győr elleni derbit a Törökbálint gárdája, a vendégeknek már az első negyedben elúszott a mérkőzés, köszönhetően az öt dobott pontjuknak és a 22 kapottnak. Innentől gyakorlatilag edzőmérkőzéssé avanzsált a találkozó, mindenki kapott lehetőséget mind a két oldalon, ezzel hazai részről leginkább a Jakab (22/3 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz), Horváth (16/9 pont, 8 lepattanó), Bihari (12 pont, 6 lepattanó), Boinitzer (12 pont, 7 lepattanó) négyes tudott élni, míg a vendégeknél talán egyedül Gombás igyekezete és 16 pont, 6 lepattanója említésre méltó.

Győzelmével a Törökbálint továbbra is ott van a felsőházért folyó verseny élmezőnyében, míg a Győr reménykedhet egy jobb második alapszakasz körben, hogy elkerülje az alsóházat.