EuroCup Top 16: 3. forduló

I-csoport

BC Budivelnik Kijev (UKR, 2-1) – KK Buducnost VOLI (MNE, 2-1) 75-79 (18-20, 22-24, 25-11, 10-24)

Remek helyzetben volt a meccs előtt a Kijev, újabb győzelmével pedig ez a megállapítás hatványozottan igaz lett volna. Azonban várható volt, hogy nem lesz könnyű dolguk a Buducnost ellen, a szoros végkimenetelű csata borítékolható volt. Ennek fényében is kezdődött a találkozó, a csapatoknak minden egyes pontért keményen meg kellett küzdeniük. Jelentősebb különbség csak a második félidőben alakult ki, ekkor a hazaiak egy 23-7-es szakaszt produkáltak, amivel elléptek ellenfelüktől (63-51). A montenegrói bajnok azonban gyorsan elállította a vérzést, a negyedik negyedet 14 megválaszolatlan ponttal kezdte, így újra átvették a vezetést. (65-66). Így tehát jöhetett a kiélezett végjáték, amit jobban bírtak a lélektani előnyben lévő vendégek, akik mindig a legjobbkor találtak be, és