EuroCup: 5. forduló

A-csoport

BC Budivelnik Kijev (UKR, 3-2) – CEZ Basketball Nymburk (CZE, 3-2) 72-62 (18-15, 25-9, 15-18, 14-20)

Kulcsfontosságú győzelmet aratott a Kijev saját otthonában, a csoportkört jól kezdő, azóta viszont kissé leeresztő cseh bajnok ellen. Ezzel a két csapat holtversenyben vezeti a csoportot (a Nymburk az egymás elleni eredményt tekintve még így is jobb). Az ukránok Malcolm Delaney (28 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz, 3 szerzett labda, 12 kiharcolt fault) klasszisteljesítményével harmadszor is megvédték hazai pályájukat, érdekesség, hogy egyedül ő szerzett kétszámjegyű pontot csapatából és így is sikerült ez a bravúr. Delaney vezette azt a 18-0-s második negyedbeli rohamot is, mellyel elléptek a hazaiak, és ami tulajdonképpen eldöntötte a mérkőzést. A csapatok sorsa ezzel saját kezükben van a továbbiakban, győzelmükkel mindketten továbbjutnak, de teljes körbeverés is elképzelhető még ebben a kvartettben. Mindenesetre veresége ellenére is a Nymburk helyzete tűnik a