EuroCup: 4. forduló

A-csoport

CEZ Basketball Nymburk (CZE, 3-1) – BC Rudupis Prienai (LTU, 2-2) 90-66 (14-18, 32-24, 24-14, 20-10)

Alaposan visszavágott múlt heti vereségéért, és újabb győzelmével megerősítette vezető helyét csoportjában a Nymburk. Ezzel szemben a litvánoknak nem megy otthonuktól távol, nagyarányú idegenbeli vereségeikkel nehéz helyzetbe hozták magukat. Ezúttal pedig jól kezdtek, az első negyedben szinte végig vezettek, valamint a második etapban is jól tartották magukat, de félidőben már hazai előnyt mutatott az eredményjelző. Az egyaránt 20-20 pontos Hruban és Benda (jobbra a képen, labdával) vezérelte hazaiak aztán már más felfogásban érkeztek vissza a pályára a nagyszünet után. Rögtön egy 8-0-t produkáltak, ezzel pedig nem tudtak mit kezdeni a végére széteső vendégek, akiknek innentől kezdve nyerniük kell a továbbjutás érdekében.