EuroCup: 3. forduló

A-csoport

Hapoel Migdal Jerusalem (ISR) – BC Budivelnik Kijev (UKR) 81-67 (22-18, 27-15, 12-20, 20-14)

A Hapoel megszerezte első győzelmét az idei EC kiírásban, ezzel életben tartotta esélyeit a folytatásra, és beérte az ukránokat a tabellán. A vendéglátók már az elején megszerezték a vezetést, és mint kiderült, ki sem adták már a kezükből azt. Az erős második negyedüknek köszönhetően jelentős előnnyel mehettek félidőre, a harmadik etapban pedig rövidesen 20 pontra hízott a különbség. Ekkor azonban ötperces hazai gólcsend következett, aminek következtében 10-en belülre kapaszkodott ugyan a Kijev, de elsősorban tripláinak köszönhetően újra elhúzott, és lezárta a meccset az izraeli csapat, mely kis híján kétszer annyi lepattanót (49-26) szedett, mint ellenfele. Legponterősebb játékosaik Smith (18 pont) és Duncan (17 pont) voltak, a túloldalon pedig az ex-jeruzsálemi Lyons (18 pont, 8 lepattanó)