Előny a Bajánál

Nem sikerült megismételni az EKF-Eger-HÉSZ SE kosárlabda csapatának az alapszalaszbeli győzelmet a Baja otthonában, de az egriek hátránya bőven ledolgozható az elődöntő második mérkőzésén.

Ismét egy távoli ellenfélhez utazott csapatunk, ám ezúttal az alapszakasz során már jól megismert Bajai Bácska FKE volt a mieink ellenfele. Az bajnokságban oda-vissza megvert Bácskaiak azonban nagyon bekeményítettek a szezon végére, sőt, nagy meglepetésre búcsúztatták a nyugati első Nagykanizsa együttesét. Lendületükből mára sem vesztettek, elszántan léptek pályára. Gyorsan eltűnt azonban a lelkesedésük, miután az EKF kosarasai ügyesen kezdték a mérkőzést és egy 7-0-s rohammal megléptek vendéglátóik előtt. Egri oldalon Krasznai sérülése miatt Klepej kapott helyet a kezdő csapatban. Sportszerűen küzdött mindkét csapat, az egriek védekezésre volt dicsérhető ekkor, azonban a bajai centerek ügyesen gyűjtötték a lepattanókat. A második negyedre egy pontos vezetéssel megérkező HÉSZ-esek lendülete kissé visszaesett és már 6 pontos hátrányba is kerültek, de egy gyors váltásnak köszönhetően Máté kapott az alkalmon és egymás utáni kosarakkal vetette észre magát.

A félidei 38-33-as egri vezetés után ismét gyengébben kezdtük a harmadik játékrészt és habár a Baja az egyenlítést is kiharcolta, a végére ismét két pontos előny volt a heves megyeieknél. Annak ellenére, hogy igyekeztünk minél több cserével játszani, a kezdő csapatnak kellett megoldania a nehéz szituációkat, így kezdtek megmutatkozni a fáradtság jelei is. Máté korábban sérült bokája még most is hátráltatta a játékost, és Krasznai hiánya is megmutatkozott Erdei játékán, mivel az egri játékmester tőle szokatlan módon sok labdát adott el köszönhetően a kemény bajai letámadásnak és védekezésnek. Klepej ezúttal is ügyes kosarakat dobott, főleg a harmadik etapban. A mérkőzés utolsó részéhez érkezve a Bácska ismét meglépett a mieinktől, Ágfalvi és Mándity keményen dolgoztak a palánk alatt. Egy perccel a vége előtt Szarvas hárompontos kosarával még 65-64 volt az állás ide, azonban sajnos sikerült megismételnünk a rossz soproni végjátékot, melyet kihasználva 5 pontosra duzzasztotta az ellenfél a különbséget, így kialakult a végeredmény: 70-65.

Váczi Péter edző nem volt elégedetlen a csapatával, hiszen a meccs túlnyomó részében vezettünk. Elmondása szerint, habár több tényező is hátráltat jelenleg minket (Krasznai sérülése, Máté fájós lába), ennek ellenére hazai pályán elméletileg nem jelenthet problémát a hátrány ledolgozása és a továbbjutás kiharcolása.

Bajai Bácska FKE – EKF-Eger-HÉSZ SE 70-65 (17-18, 16-20, 20-17, 17-10)

Baja: Ágdalvi 18/3, Mándity 15, Nagy 11/3, Délity 11/9, Hosszú 4. Cserék: Fehér 9, Pintér 2, Szabó, Varga. Edző: Hosszú István.

Eger: Máté 16/6, Erdei 16 (5 lep., 7 kiharcolt f..), Klepej 10/3, Zsemlye 9 (7 lep.), Kováts 8 (10 lep., 9 kiharcolt f., 1 blokk). Cserék: Szarvas 6/3, Szerdahelyi, Farkasinszki. Edző: Váczi Péter.