Előnybe került az MTK

A Tehetséges Fiatalok a harmadik negyedig tudták csak tartani a lépést a bronzpárharc első felvonásában.

Pénteken rendezték a B csoportban a bronzéremről döntő párharc első felvonását, ahol az MTK Törökbálint hazai pályán fogadta a Tehetséges Fiatalokat. A találkozó az elejétől kezdve kiegyenlített volt, a két csapat a harmadik negyed végéig szinte fej-fej mellett haladt. Az utolsó negyedet 52-52-es állással kezdték a csapatok, majd egy 21-12-es etapnak köszönhetően 73-64-re behúzta a mérkőzést az MTK.

A harmadik helyért, 1. mérkőzés

MTK Törökbálint - Tehetséges Fiatalok-Budapest 73-64 (17-19, 19-19, 16-14, 21-12)

MTK: Bihari 8, Wehner 17, Spiriev 8, Bódi 19, Baross 6, Szarvas 15, Csempesz -, Bíró-.

TF: Szobi 10, Katona 9, Beák 11, Rakocsevics 16, Tóth 6, Debreceni 10, Mihalics 2.

A párharc két győzelemig tart. A visszavágót május 31-én, jövő szombaton rendezik.