El-Amin remeklésével nyert az Alba

El-Amin kosarával indult a forduló záró mérkőzése. Az amerikai hátvéd roppant aktívan kezdett, csapata első hét pontját szerezve. Tapadt ellenfelére a szegedi csapat, elsősorban Ivosev és Dukics révén. Dzunics Braniszlav ezúttal is igyekezett sűrűn forgatni együttesét, így már a 4. percben érkezett a pályára Wayne Chism. A próbajátékon tartózkodó center egy kissé komikus jelenettel nyitott: a játékvezetőnek rohant ugyanis futás közben.
El-Amin ellenben nem csalt mosolyt a szegedi nézők arcára, hiszen előbb egy „csaknem” hármast, majd egy valódi triplát is beszórt. 11-15-nél egy időkéréssel igyekezte fékezni az Alba-rohamát Fodor Péter.

A folytatásban Chism zsákolására Molnár felelt triplával. Majd Madár András mutatkozott be egy távolival visszaállítva a közte tízet. Hendlein kosara után 23-35 állt az eredményjelzőn, így Fodor Péter ismét időt kért. A vendégeknél a négy faultos Hollist ültették a kispadra. Ebben a játékrészben rengeteg hibával játszottak a csapatok, az Alba azonban megőrizte előnyét a félidőre.

A nagyszünet után nagyon komolyan kezdtek a vendégek. Hendlein hármasa után El-Amin szerezte meg a 24.