EC 5. forduló: Eredmények, érdekességek

A-csoport

Krka Novo Mesto (SLO, 3-2) – Pinar Karsiyaka SK Izmir (TUR, 4-1) 80-74 (20-17, 20-20, 19-19, 21-18)

Csoportelsősége biztos tudatában látogatott nyugati szomszédunkhoz a Pinar, a Krkának viszont ha nem is élet-halál harcot, de jobb pozícióba kerülést tartogatott egy esetleges siker. Ennek megfelelően is kezdtek a szlovénok, 14-2-vel nyitották a találkozót. Hátrányukat azonban gyorsan eltűntették a törökök, több alkalommal is változott a vezető csapat személye. A negyedik negyedben aztán látszott, hogy élesebb és jobban akarja a győzelmet a Krka, akiket Muric (21 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz) és Lalic (21 pont, 5 lepattanó, jobbra a képen) vezényelt ezen az estén. Az utolsó percekre tíz pont közelébe kúszott a hazai előny, és ezt már nem is