EC 3. forduló: Eredmények, érdekességek

A-csoport

Michelin Etha Engomis Nicosia (CYP) – Pinar Karsiyaka SK Izmir (TUR) 59-86 (16-24, 17-22, 18-23, 8-17)

A csoport nyeretlenje fogadta a veretlent, a találkozó pedig eszerint is zajlott, mindenféle izgalom nélkül. A különbség fokozatosan nőtt a mérkőzés folyamán a csapatok között, a törökök hullámvölgy nélkül, minden negyedet megnyerve könnyed győzelmet arattak. A harmadik negyedben kapaszkodhatott volna az Etha, ám ekkor válaszul sorozatban hat triplát berámoltak a vendégek, és végleg megtörték vendéglátójukat. A győztes csapatban Ümit Sonkol és Robert Dixon villogott leginkább, ketten együtt 8 hármast és 38 pontot szereztek.

Tofas SC Bursa (TUR) – Krka Novo Mesto (SLO) 82-79 h.u. (12-11, 24-14, 8-17, 18-20, 20-17)