Döntőzik Horvátországban a PVSK

Meteor Djakovo Pécsi VSK-Pannonpower 48-72 (12-13, 14-13, 12-20, 10-26)

A baranyaiaknál hiányzott Bödör Bence, aki a fogára kapott ütést, ott volt viszont a többiekkel a sérüléséből felépülő Pascu Norbert. Kissé álmosan kezdett a pécsi együttes a horvát másodosztályú Djakovo otthonában. A találkozó első negyedének derekán 9-4-re vezetett a horvát csapat. Aztán Nagy Krisztián állt csapata élére és néhány perc alatt szórt 7 pontjával fordított a negyed végére a Pécs (12-13).

A folytatásban mintha bedeszkázták volna a gyűrűt, négy perc alatt csupán egy Bíró Olivér hármast lehetett feljegyezni. A 17. percben még csupán 16 pontnál jártak a pécsiek, aztán ismét Nagy pörgette fel csapatát egy hármassal, majd Kovács Péter dobott szép kosarat a gyűrű alatt áthúzva a labdát (20-23). Az utolsó percek ismét a hazaiaké voltak, így végül döntetlennel fordulhattak a csapatok (26-26).