Behúztuk a harmadikat is

Ahogy arra számítottunk, nem volt könnyű az Óbudai Kaszások elleni mérkőzés, de a hajrában sikerült jól koncentrálni és ezzel megszereztük a harmadik győzelmünket is.

Óbudai Kaszások - MTK Törökbálint  64-67 (14-17, 21-25, 12-12, 17-13)

Budapest, Kaszások csarnok, 100 néző

MTK Törökbálint: Szarvas Gábor (7 pont/2 gólpassz/1 lepattanó), Bihari Máté (9/1/4), Gorski Jaroslav (17/0/13), Kovács Attila (15/0/10), Horváth Csaba (21/2/6), Szabó Balázs (15/1/10), Laczka István (0/0/2) . Vezetőedző: Molnár István, edző: Molnár Tamás.

Óbudai Kaszások: Nagy Bálint (9/1/4), Losonczy Dániel (12/2/1), Medve Milán (9/0/3), Mike László (15/2/3), Horváth Márton (5/2/10), Szabó Márton (5/1/0), Korona Zsolt (6/0/1), Solymosi Tamás (0/0/1), Kiss Zoltán (3/0/0)

Jól kezdtünk, de pontatlanságok miatt nem sikerült jelentős előnyre szert tenni. Az első negyed végén 17-14-re vezettünk. A második tíz percben úgy tűnt, hogy meg tudunk lépni. a játékrész közepén már nyolc ponttal is elhúztunk, amiből hetet a félidőre is megtartottunk (35-42).

A harmadik etapban sem sokat változott a helyzet. Dolgoztak, hajtottak játékosaink, bár jócskán akadtak hibázások, rossz döntések.

A záró negyednek nem nagy, de stabil hét pontos előny birtokában kezdtük - rosszul. Az első öt percben alig találtunk be az óbudai gyűrűbe, ők "szagot fogtak", ültek kinti dobásaik, és ekkor néhány fújás is a hazaiakat segítette. A negyed közepén át is vették a vezetést. Szerencsére nem estünk szét, és a záró percekben jól összpontosítva visszaszereztük a vezetést és végül kiharcoltuk harmadik győzelmünket.

A meccset leginkább a palánk alatt nyertük meg. Szabó Balázs, Gorski Jaroslav és Kovács Attila voltak a legeredményesebbek, és feltűnő a lepattanók száma közötti különbség, 43-23 a javunkra. Viszont a büntetőket nem számítva az ellenfél tízzel többször dobhatta rá a labdát, nem kis részben a rengeteg eladott labdánk miatt. Mi 23 alkalommal ajándékoztuk oda nekik a játékszert, ők csak 12-szer tették meg nekünk ugyanezt a szívességet.

Molnár István vezetőedző: Most sem játszottunk jól, de nagyon küzdöttünk. A Kaszás pályán  mindig  értékes a győzelem.

*****

U20-as csapatunk nem bírt a tavalyi ezüstérmes ellenféllel, és elszenvedte első vereségét.

Óbudai Kaszások U20 - MTK Törökbálint U20  82-69 (23-18, 20-14, 23-22, 16-15)

Molnár Tamás edző: Rettenetesen hullámzott a meccsen a határozottságunk, a motivációnk, és a játékaink. Fegyelmezetlenek vagyunk taktika terén, ez az eladott labdáinkon látszik a legjobban. Rendeznünk kell a fejeket!