A Baja ment tovább

Ma este rendezték a férfi kosárlabda NB1/B rájátszás elődöntőjének visszavágóját, ahol az Eger a Baja csapatát fogadta.

Az idegenben elszenvedett öt pontos vereség után mindenki a ledolgozható hátrányról beszélt az egriek háza táján, azonban a Bajának nagyobb beleszólása lett a párharc végkimenetelébe, mint azt gondoltuk. A Bácskai meglepetéscsapat elszántan érkezett az EKF csarnokába, hiszen az eddig rájátszásbeli teljesítményük miatt minden okuk megvolt a bizakodásra a továbbjutás reményében. Egri oldalon, habár Krasznai kiválásával mindenképp gyengült a keret, mégis a hazai pálya előnyeiben bízott mindenki.

A mérkőzés az odavágóhoz hasonlóan gyors egri pontokkal kezdődött (5-0), ám hamar egalizálni tudott az ellenfél Ágfalvy és Délity pontjaival. Oly annyira lendületbe jött a vendég csapat, hogy a negyed végére még a vezetést is megszerezték az egriek nagy bánatára. A második negyedben azonban sikerült feltámadnia a főiskolásainknak, ekkor Erdei és Zsemlye vette vállára a csapatot, valamint Szarvas a cserepadról beállva nyújtott igazán jó teljesítményt. Mindez ahhoz volt elegendő, hogy két pontos hazai előnnyel vonulattak a csapatok a félidei szünetre (38-36), azonban ez a különbség még mindig a bajaiak továbbjutását jelentette.

A harmadik játérészben nagyon álmosan tértünk vissza a pályára, ezt sajnos kegyetlenül ki is használta az ebben a periódusban kivállóan támadó ellenfél és egy 13-5-ös futással át is vette a vezetést. Habár a tíz pont körüli különbség miatt többször is elúszni látszott hazai részről a mérkőzés, mégis sikerült az utolsó etap fordulójára négy pontra felzárkóznunk. A záró negyedben ismét csak az eredmény után futottunk, és igaz egy-két ponttal sikerült is néha föléjük kerekednünk, mégsem volt meg a kellő plussz senkiben, hogy nagyobbra növeljük előnyünket. A mérkőzésen megérdemelten nyert a Bajai Bácska FKE, a végeredmény 68-71.

Több EKF játékosnak is voltak jó pillanatai, azonban tartósan kiemelkedő teljesítményt senki nem tudott nyújtani. Hosszú ismét a tőle megszokottnál kevesebb ponttal zárta a találkozót, tehát a vereség oka nem ebben keresendő. A Baja nagyon jó dobóformával rukkolt elő erre az összecsapásra, hiszen 53%-al értékesítették mezőnyből a dobásaikat, míg ez egri oldalon egy gyengének mondható 40% volt mindössze. Nem úgy ment a játék, ahogy az menni szokott, Erdeinek az első félidei tizenegy pontja uátn csupán két rádobása volt a másodikban, míg Máté sajnos csak a végére kezdte megtalálni dobókezét. A cserepadról beszálló Szarvas játéka volt dícséretes a mai napon.

EKF-Eger-HÉSZ SE - Bajai Bácska FKE 68-71 (15-19, 23-17, 14-20, 16-15)

Eger: Zsemlye 12, Erdei 11/3, Máté 11/3, Klepej 10/6, Kováts 8. Csere: Szarvas 16/6. Edző: Váczi Péter.

Baja: Délity 20/6, Mándity 14, Hosszú 12, Ágfalvi 9/3, Nagy 4. Cserék: Fehér 7/3, Szabó 5/3, Varga.Edző: Hosszú István.

A ez elődöntő másik párharcán a Salgótarján hazai pályán is győzött a Bonyhád ellen (80-70), így a döntőben Salgótarján-Baja, míg a harmadik helyért Eger-Bonyhád párharcokat rendeznek majd a következő két hétvégén.