B csoport - 21. forduló

Keleten szinte minden kérdés eldőlt már a legfontosabbat leszámítva, hogy ki lesz az alapszakasz győztese. A Szerencs már biztosan búcsúzik a másodosztály küzdelmeitől, míg a DEAC és a Kaszások az alsóházban folytatják a kiesés elleni küzdelmet. A Bajáé a negyedik, míg a Törökbálinté a harmadik pozíció, míg az első hely sorsáról Salgótarjánban dönt majd a nógrádi együttes és az Eger gárdája.

Nyugaton a helyzet fokozódik. Több jókora meglepetés is született az utolsó előtti fordulóban. A hétvége előtt az első három helyen álló gárda egyaránt kikapott. Óriási meccs várható a záró körben Bonyhádon, ahová a Veszprém látogat.

MTK Törökbálint - EKF-Eger-HÉSZ SE 96-99 (16-24, 28-31, 21-12, 20-18, 11-14) – hosszabbítás után

A legrosszabbkor veszítette el hazai veretlenségét a Törökbálint együttese, bár a kulcsemberei által erősen megfogyatkozott (Spiriev sérült, Szabó pedig betegséggel bajlódott) gárdától így is elképesztő teljesítmény, hogy végig partiban tudtak maradni az éllovassal szemben. Tegyük gyorsan hozzá, hogy a vendégeknél is volt egy hiányzó, az egriek még mindig nem számíthatnak legeredményesebb játékosuk, Máté Balázs szolgálataira.

Jobban kezdtek a hevesiek, de a Bihari vezette házigazdák nem adták könnyen otthoni makulátlan mérlegüket, többször is visszajöttek tíz pont körüli hátrányból és egy szoros végjátékban hosszabbításra késztették Krasznaiékat. A vendégek karmestere faltproblémái miatt kevés ideig tudott csapata segítségére lenni, de remek ”helyettese” akadt Erdei személyében, aki feltartóztathatatlan volt ezen az estén, az egriek ”motoregere” meg sem állt 41 pontig.

A ráadásban az addig derekasan küzdő Törökbálintot ismét állva hagyta a Váczi legénység, a két perccel a vége előtt összeszedett kilenc pontos előnyét pedig már nem engedte ki a kezéből a Heves megyei együttes, így a záró fordulóban a keleti első helyért csatázhatnak a Salgótarján otthonában, míg Hajmásyék már biztosan a harmadik helyen zárnak.

Törökbálint: Bihari (35 pont, 12 lepattanó, 13 kiharcolt fault, 52 VAL), Szarvas (18 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett labda, 5 kiharcolt fault, 6 gólpassz), Baross (11 pont, 11 lepattanó), Hajmásy (28 pont, 5 lepattanó, 5 eladott labda, 6 kiharcolt fault)

Eger: Erdei (41 pont, 3 szerzett labda, 9 kiharcolt fault, 5 gólpassz), Zsemlye (14 pont, 11 lepattanó), Kováts R. (8 pont, 11 lepattanó, 2 blokk), Klepej (16 pont, 4 lepattanó)