B csoport - 11. forduló

Keleten a forduló meglepetését a Kaszások együttese szolgáltatta, amely hazai pályán fektette két vállra a Baját. A Salgótarján, a Kecskemét és az Eger is győzni tudott idegenben, de hármójuk közül csak a címvédőnek volt sétagalopp a hétvégéi túra.

Rangadókat rendeztek a múlt hétvégén Nyugaton az alsóházban, a középmezőnyben s az élbolyban egyaránt. Az alsóházban a Vasas ott folytatta, ahol tavaly abbahagyta, újabb értékes győzelmet szerzett. A Veszprém hamar döntött a SMAFC ellen, a TF pedig "legyűrte" a Győrt. A MAFC a hétközi szenzációs kupabravúrja után nagy csatában elvesztette a Törökbálint elleni derbit.

MAFC - MTK Törökbálint 67-71 (15-17, 23-13, 15-23, 14-18)

A forduló rangadóján az első negyedben fej-fej mellett haladtak az együttesek. A másodikban aztán úgy "pörgött" a MAFC, ahogy a hétközi Magyar Kupa meccsen, amelyen hatalmas meglepetést okozva kivert a Sopront, a szakaszt egy 17-1-es rohammal indítva tetemes előnyre tett szert.

A Törökbálint Wehner két triplájával kezdte meg a felzárkózást és bár a félidő égén Vavra villogott, 10 ponton belülre kerültek a vendégek.

A MAFC a harmadik negyed közepéig tartotta 8-10 pont körüli előnyét. A szakasz hajrájában két rutinos játékosa, Wehner és Szarvas révén nemcsak feljött, át is vette a vezetést az MTK, ám a negyed végén döntetlenre állt a rangadó.

A zárós etap elején váltott vezetéssel haladtak a csapatok, majd a negyed közepén egy 6-0-s rohammal 5 ponttal meglépett a MAFC. Az utolsó 4 percben azonban nem tudtak újabb pontokat szerezni a hazaiak, a Törökbálint kiegészítő játékosai, Horváth és a 67-66-os MAFC-vezetésnél "gyilkos" triplát dobó Merza révén fordított, majd az utolsó 4 percet 9-0-ra nyerve idegenbeli győzelmet aratott a rangadón.

Egy ilyen kiélezett meccsen sokat nyomott a latban, hogy a lepattanó harcot 37-27-re nyerte az MTK, amely a büntetőket is jobban (22/27, 81%) dobta a hazaiaknál (19/28, 68%)