Amiről a festékben beszélnek 12-13

A Jazz mágiája erősebb volt. A Spurs 11 győzelemmel és mindössze 2 vereséggel állt a játéknap előtt – idegenben! A Jazz kétarcú gárda: otthonuktól távol elég gyengék, hazai pályán viszont 8-1-gyel álltak. A Utah csarnokának atmoszférája először a 2. negyedben okozott gondot a Spurs soraiban, a Jazz méretes (31-16) pofont osztott ki ellenfelének. Ebből még fel tudott állni Gregg Popovich gárdája, ám az utolsó pillanatokban megint olyan történt, ami nem szokott a San Antonióval: az egész meccsen lefogott Mo Williams, a Jazz irányítója elszabadult őrzőjétől, és buzzer-beater triplájával otthon tartotta a győzelmet csapatának. Nem mellesleg ez a Utah negyedik sikere volt zsinórban – így már ők állnak a nagy nyugati tömörülés élén (a 6. helyezett Jazz és a 12. Lakers között mindössze 3 vereségnyi a távolság!).

{autoplay:'0',color1:'0xFFFFFF',color2:'0x000000',rel:'0',egm:'0',border:'0',loop:'0'},{wmode:'window',bgcolor:'#FFFFFF',menu:'true'},{id:'p_avreloaded3',styleclass:'allvideos'});

Az események kódolva voltak. 2012 12. havának 12. napján rendezték az összecsapást, amit a Jazz kinevezett John Stockton-napnak, mivel az irányító 19 évig viselte a Utah 12-es számú dresszét. Naná, hogy kései utódja, Mo Williams nyerte meg a meccset a Spurs