ACB Liga - Elődöntők: A Madrid és a Barca is söpréssel a döntőben!

Az első kör nagy meglepetései után a Caja Laboral és a Valencia kiesése az elődöntőkben már a papírforma érvényesült, magabiztosan jutott be a fináléba a két óriás, a Real Madrid és az FC Barcelona Regal! De a Zaragoza és a Gran Canaria együttesének sincs oka a szégyenkezésre, remek szezont tudhatnak maguk mögött, messze túlteljesítve a kitűzött célokat.

Real Madrid (1.) CAI Zaragoza (6.) 3-0
84-76, 93-65, 63-77

Mindkét fél jól tudván, hogy milyen fontos az újabb sorozat megkezdése -nagy elánnal kezdte meg a döntőért folytatott párharcot, ennek eredményeképpen a "blancók" Nikola Mirotic vezetésével csupán kétpontos előnnyel fordulhattak a második negyedre (18-16). Pablo Aguilar és a Zaragoza ezután sem engedték meglépni a Királyi Gárdát, minimális előnnyel 38-36-as állással mehettek a csapatok a nagyszünetre. A második félidőben nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak a házigazdák, Nikola Mirotic (18 pont, 11 lepattanó) és Felipe Reyes (16 pont, 8 lepattanó) vezetésével nem forgott veszélyben a győzelem. A mérkőzés 37. percében egy alley-oop-ot értékesítve Rudy Fernández rosszul érkezett a parkettre, az utolsó perceket az öltözőben töltötte gyógykezeléssel, de szerencsére nem forgott veszélyben további játéka a következő találkozókon.

Két nappal később, szintén Madridban került megrendezésre a párharc második összecsapása. A vendég gárda