Real Madrid (1.) – FC Barcelona Regal (3.) 2-2
76-72, 71-72, 72-84, 73-62

{autoplay:'0',color1:'0xFFFFFF',color2:'0x000000',rel:'0',egm:'0',border:'0',loop:'0'},{wmode:'window',bgcolor:'#FFFFFF',menu:'true'},{id:'p_avreloaded0',styleclass:'allvideos'});

1.

Rögtön az első mérkőzés megadta a párharc hangulatát: indulatokkal teli, parázs légkörben csaptak össze a spanyol óriások, Rudy Fernández-ék bajnokesélyeshez méltóan kezdték a rangadót, az első negyedet követően 7 fóros előnnyel zárták. Ám az ősi rivális, katalán gárda némi meglepetést okozva hatalmas lerohanásokkal olyannyira átvette a mérkőzés irányítását, hogy a félidőben már 10 pontos (35-45) előnnyel mehetett a tizenöt perces szünetre. Az ihletett formában pattogtató Victor Sada (17 pont, 4 lepattanó) és Juan Carlos Navarro (15 pont, 4 lepattanó) vezetésével nem engedte ki kezéből az irányítást a gránátvörös-kék alakulat, az utolsó tíz perc előtt is 8 pontos vendégelőnyt mutatott az eredményjelző tábla. A házigazdák – kellően felszívva magukat az utolsó etapra – folyamatosan dolgozták le hátrányukat, Sergio Rodriguez (21 pont, 4 gólpassz), Sergio Llull (19 pont) és