ACB Liga - 29. forduló

Bruixa d’Or Manresa – UCAM Murcia 103-100 – hosszabbítás után

Hanga Ádám jóval kevesebb lehetőséget kapott spanyol klubja, a Manresa aktuális bajnoki mérkőzésén, de végül főszereplő lett. A hazai gárda végig simán vezetett a Murcia ellen, majd az utolsó negyedben 10 pontos vezetésről is majdnem elbukott, ám akkor jött hazánk büszkesége...

A magyar légiós csereként pályára lépve összesen 26 percet tölthetett játékban, ami alatt 10 pontot dobott 7-ből 4-es mezőnymutatóval, közte 3-ból 1 értékesített triplával, valamint 2-ből 1-es büntetőzéssel, továbbá volt 4 lepattanója, 4 szerzett labdája, 2 gólpassza, s 1 kiharcolt faultja, igaz, el is adott 2 labdát.

Hanga az első nyolc percben érdekes módon pályára sem került, ám a második negyedben két zsákolással vétette észre magát. A negyedik etap legvégén, mikor kétszámjegyű hátrányból fordított a Murcia, ő szerezte a hosszabbítást érő duplát, majd a ráadásban még rátett erre egy lapáttal, s az ott szerzett pontjaival győzelemre vezette a Manresát (103-100)!