ACB Liga - 2. forduló

Ismét egy emlékezetes fordulón vagyunk túl Spanyolországban. Két meccsen csupán egyetlen pont döntött a lefújáskor, de Malagában is csak kettővel tudtak nyerni a házigazdák. Elképesztő formában dobtak néhányan az Ibériai-félszigeten, szó szerint, szinte hibázni sem tudtak. Nem volt jó odahaza játszani, csupán három együttes tudta győztesen elhagyni saját csarnokát és sajnos Hangá Ádámék is a vesztes vendéglátók táborát erősítették.

Assignia Manresa – Herbalife Gran Canaria 64-80

A Gran Canaria rutinos magasembere, a szlovén Uros Slokar nélkül állt fel, míg Hanga Ádám a padon kezdte az összecsapást. Jól kezdte a meccset a Manresa, 9-4 után viszont a vendégek sebességet váltottak, a Kanári-szigetek reprezentánsai 11-12-nél gyorsan átvették a vezetést. Érkezett is rögtön Hanga, akivel stabilizálódott is a Manresa védekezése olyannyira, hogy a negyed végén már 5 ponttal ismét a hazai gárda tartott előrébb. Ehhez kellett ugyan az is, hogy Prestes, a GC cserecentere pillanatok alatt három faultot üssön be a vendégek soraiban azonban érezhető volt a zavarodottság.

Hangáék meg is érezték, hogy sebezhető az ellenfél: 7-0-s rohammal kezdték a második negyedet, 33-20-nál pedig az addigi legnagyobb különbség alakult ki a csapatok között. Bár a Canaria egyszer visszajött tízen belülre, többek között Hanga Ádám jó védekezésének, mezőnymunkájának köszönhetően hamar állandósult a 12-15 pontos különbség. Bár Ádámnak nem ültek a dobásai (0/3 mezőnyből), a