29 pontos győzelem

A tavaszi szezon nyitó mérkőzésén a Tiszaújváros csapatát fogadta az EKF a Leányka úton. Főiskolásaink eddigi remek szereplésüket szeretnék folytatni az alapszakasz második felében is. A közel egy hónapos szünetet a mieink végigedzették, hiszen a Hepp Kupa döntőjére készültek, melynek egy bronz érem lett az eredménye.

A mérkőzés elején rögtönk a kezünkbe vettük az irányítást, jól sikerültek a támadások, amire azonban az ellenfél is jól reagált így egál közeli eredményt mutatott az első percekben a kijelző. Ezután a jobban védekező hazai csapatnak sikerült előnyre szert tenni, és már az első negyedben is folyamatos cserékkel próbáltunk játszani. Ebben a negyedben Máté 10 pontja lendített nagyot az eredményen. A második félidőben már szinte végig a cserecsapat játszott a Hészeseknél, akik jól kihasználták a helyzeteiket és sikerült az előnyt is növelni a meglehetősen halványan játszó tiszai alakulat ellen. A közel 30 pontos egri siker mellett érdekesség még, hogy az EKF-ből minden játékos pályára lépett, és egyikük kivételével mindenki szerzett is pontot a mérkőzésen, valamint, hogy egy kivételesen magas és nem minden napos játékost láthattunk a pályán a Tiszaújváros színeiben. A 224 centis langaléta azonban csak 11 ponttal zárt. A végeredmény: 83-54.

EKF-Eger-HÉSZ SE - Tiszaújvárosi Tisza TV-Phoenix KK 83-54 (23-15, 18-16, 21-11, 21-12)

Eger, Eszterházy Sportcsarnok. 200 néző.

Eger: Erdei 17/3, Máté 14/6, Kováts 7, Krasznai 6, Zsemlye 6. Cserék: Farkasinszki 12, Szerdahelyi 6, Baumann 5/3, Jakab 4, Klepej 3/3, Szarvas 3, Gábriel. Edző: Váczi Péter.

Tiszaújváros: Magyar 13/3, Micic 11, Benőcs 10/6, Pöstényi, Csabák. Cserék: Tóth 6, Sebők 4, Kóthay 4, Lajsz 2, Réti 2, Radányi 2. Edző: Benőcs Tibor.