A Vasas a Salgótarján, az MTK a TF-BP pályaelőnyét vette el

Meglepetésekkel kezdődött a rájátszás a férfi másodosztályban.

Bravúrosnak mondható a piros csoportot sereghajtóként záró MTK sikere a playoutban a TF-BP otthonában.

TF-BP - MTK-Elite Basket 74-82

Csupán egyetlen negyedet nyert meg a bajnoki alapszakaszt a sereghajtó pozícióban záró, s ezúttal a Jakab Péter (31/12 pont, 7-7 lepattanó és eladott labda, 8 gólpassz)-Farkas Dániel (16/12 pont, 5 lepattanó)-Takács András (12-12 pont és lepattanó)-Jilling László (10/3 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda) kvartett vezette MTK. Ám a 23-8-cal "elvitt" harmadik szakasz, no meg a végjátékban bemutatott 10-0-s roham elég volt neki a bravúrhoz a félidőben még Nagy Szabolcs (21/6 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda), Kerkai Ákos (18 pont - 22 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3 gólpassz) és Karosi Gergely (13/3 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz) vezérletével 7 ponttal vezető, s a hajrában, két és fél perccel a befejezés előtt a vezetést még visszaszerző TF-BP otthonában. A végjátékban aztán jött a már említett 10-0-s MTK-roham...