Újra 100 pont fölé jutva nyert a Veszprém

Ahogy első meccsén, bő egy hete a MAFC, úgy a múlt hét végén a jól küzdő Salgótarján ellen is 100 pont fölött "termelve" győzött a Veszprém az NB I B piros csoportjában. A Miskolc megállította a Budafokot, a MAFC a záró etapban egy nagy rohamot bemutatva múlta felül az örökrangadón a Honvédot, az élvonalból kieső TF-BP pedig hátrányból fordítva szerezte meg első győzelmét.

Nagykőrösi Sólymok KE - MTK-Elite Basket 68-77

A hazaiak Lakosa Ákos (29/9 pont, 8 lepattanó) és Fehér Péter (12/6 pont - 14 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó) vezérletével az első félidőben abszolút partiban voltak az MTK-val. A harmadik negyedben azonban a Jakab Péter (22/3 pont, 4-4 lepattanó, szerzett és eladott labda, 7 gólpassz)-Takács András (20 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda)-Horváth Barnabás (14/12 pont) trió tagjainak ponterősségére építve, egy 22-4-es nagyjából nyolc és fél percet "repesztve" a vendégek eldöntötték a mérkőzést a saját javukra. A záró szakaszban ugyan mindent megpróbált a Nagykőrös, de 7 pontoknál nem tudtak közelebb kerülni ellenfelükhöz.