Pécsi győzelmet ért a hibátlan büntetőzés a Vasas otthonában

Nincs már nyeretlen csapat a férfi második vonalban, hiszen a piros csoport mindkét olyan együttese nyert, amely a hétvége előtt győzelem nélkül állt, ráadásul idegenben: a Honvéd Baján, a PVSK-Cargate pedig hibátlan, 20/20-as büntetőzéssel a Vasas otthonában. A Nyíregyháza jelentős félidei hátrány után fordítva győzte le az MTK-t, a Veszprém pedig simán nyert a Miskolc ellen. Bár a harmadik negyedben a BKG "magára húzta" a Budafokot, újítani tudott, s végül 20 pont fölötti sikert ért el, a TF-BP pedig remek rajtjára építve múlta felül a Salgótarjánt.

Hübner-Nyíregyháza BS - MTK-Elite Basket 89-70

Ellentétes félidők mérkőzésén a nevéhez méltón "elit" második negyedet produkáló MTK jórészt Horváth Barnabás (22/18 pont, 3 lepattanó), Szatmári Zsombor (13/3 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz) és Jakab Péter (12/3 pont, 6 szerzett, 7 eladott labda, 11 gólpassz) jóvoltából 11 ponttal vezetett a félidőben.

Térfélcsere után azonban az első félidőhöz képest egészen más felfogásban játszó Nyíregyháza jött ki a pályára, s a hazaiak a Bryton Hobbs (20/9 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett, 5 eladott labda, 6 gólpassz)-Dancsecs András (13/9 pont, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda)-Sitku Márton (12/6 pont, 3 lepattanó)-Tóth Gergely (12 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz)-Bus Iván (11/3 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda) ötösfogat hatékony "együttműködése" révén egy "lehengerlő", 21 ponttal megnyert harmadik etapot produkálva fordítottak, s a záró etapban is lendületben maradva végül magabiztos győzelmet arattak.