NBI/B: zárkózik a Honvéd

”Rossz” házigazdának bizonyultak az odahaza pályára lépő csapatok, a hét pótolt/előrehozott bajnokin egyetlen vendég siker sem született. A Honvéd kettős győzelemmel menekül a kieső zónából, menetel a Nagykőrös, beérte a Veszprémet a Nyíregyháza.

Budapesti Honvéd SE - MTK Törökbálint 86-79 (20-18, 18-17, 24-22, 24-22)

Egy végig kiegyenlített mérkőzésen szerezte meg a győzelmet a Honvéd alakulata, sikerével pedig elmozdult a tabella utolsó helyéről a fővárosi együttes. Nem engedték el egymást sokáig a mérkőző felek, a hazaiaknál a rutinos Kováts (13/9 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda), Máté (17/3 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Stefán (15 pont, 6 lepattanó) hármasfogat mellett a fiatal generációt erősítő Mucza (11 pont, 5 lepattanó, 5 gólpassz), Pintér (14/6 pont, 7 lepattanó) duó vitte a prímet, csak a harmadik negyedben tudtak meglépni (60-52) pillanatok erejéig a fehérmezesek.

Az MTK-nál, bár mezőnyposzton is remekelt Jakab (24/3 pont, 3 szerzett labda, 12 kiharcolt fault, 4 gólpassz) és Boinitzer (12/3 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 gólpassz), mégis a magas szekció védése jelentett komoly problémát a házigazdáknak, Szabó dupla-duplája (14 pont, 11 lepattanó, 9 kiharcolt fault) mellett Nagy (11/3 pont, 8 lepattanó) és Bihari (18 pont, 7 lepattanó) játékára sem volt ellenszere a Honvédnak.

A negyedik negyedben át is vette a vezetést a Törökbálint, de aztán az inkább palánk közeli játékáról ismert Kováts Robi két triplájával meglepte ellenfelét a vendéglátó gárda, a büntetőknél sem hibáztak a végjátékban, sorrendben második hazai meccsüket húzva be.