NBI/B: a Vasas újabb bravúrja

Nem botlottak az esélyesek a NBI/B hétvégi fordulójában, a Vasas-Nyíregyháza rangadót biztosan hozta a sorozatban hatodik sikerét bezsebelő pasaréti együttes, míg a Zöld csoportban ismét elmaradtak az izgalmak, a BKG könnyedén intézte el a Salgótarjánt.

MTK Törökbálint - OSE Lions 84-97 (22-23, 17-17, 22-31, 23-26)

Egy félidőt bírt az OSE ellen az MTK, 20 percig szépen tartotta magát a Jakab (25/9 pont, 3 szerzett labda, 5 gólpassz), Boinitzer (23/6 pont) duó ponterősségére építő gárda.

Az Oroszlány játéka a fordulást követően vált gördülékenyebbé, Spagnolo remeklése (28/3 pont, 7 lepattanó) mellett a mezőnyök is előléptek, Madár (14/12 pont, 3 lepattanó, 3 szerzett labda, 9 gólpassz), Kiss Kornél (16/9 pont, 2 szerzett labda, 9 gólpassz) és Illés (13/3 pont, 6 gólpassz) is kellett, hogy tíz pont körüli előnyt tudjon kiépíteni a vendég együttes.

A záró etapban sokáig tartotta magát az MTK, ám 77-82 után egy 12-3-at ment az OSE, ami végleg eldöntötte a mérkőzés kimenetelét.