Izgalmas, fordulatos forduló

Kétség kívül az eddigi legizgalmasabb, legfordulatosabb fordulón van túl a honi másod-, illetve harmadosztály mezőnye.

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - MTK-Elite Basket 86 - 83 (22-25, 25-23, 24-17, 15-18)

Nagyon kevés hiányzott ahhoz a megont erőn felül teljesítő MTK-nak, hogy elkapja idegenben a légióssal megerősített, igaz Völgyi Marcell és Szabó Péter nélkül felálló Veszprémet. Magas poszton megint sok gondja volt a listavezetőnek, hiszen Czirbus József újfent keveset tudott játékban tölteni és érdemben nem volt hatással a mérkőzésre, míg a másik oldalon az ex-veszprémi Takács András újfent húzóembere tudott lenni a törökbálinti alakulatnak.

A hazaiaknál a 19-et szóró és hasznos játékkal bemutatkozó McCall mellett Medve, Kovács és Madár is hozták a tőlük elvárhatót, de a 36 esztendős Körtélyesinek már túl sok volt a 34 perc - a vendégek viszont nem tudtak annyival jobbak lenni, hogy a hazai pálya minden előnyét élvező HOYA-t meg tudják verni, így hasonló körülmények között úszta meg a szoros végjátékot  Mérész-had a Vasas és a Honvéd elleni összecsapások után harmadik alkalommal is, ezzel pedig maradt az első pozícióban.

Kiemelendő teljesítmények:

Veszprém: Michael McCall (19 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Madár András (15 pont, 6/12 mezőnyből, 6 lepattanó, 3 gólpassz), Medve Máté (13 pont, 5/9 mezőnyből, 5 lepattanó, 3 szerzett labda - 21 VAL), Kovács Ádám (12 pont, 10 lepattanó (ebből 6 támadó), 5 kiharcolt fault), Füzi Róbert (12 pont, 4/7 mezőnyből, 5 lepattanó, 4 kiharcolt fault)

Törökbálint: Jakab Péter (19 pont 8/9 büntetőből, 6 lepattanó, 11 kiharcolt fault - 25 VAL), Takács András (16 pont, 6/11 mezőnyből, 10 lepattanó - 25 VAL), Szatmári Zsombor (10 pont, 6 lepattanó (ebből 4 támadó), 4 gólpassz)