Izgalmas végjátékban nyert a Salgótarján és a BKG

A Piros csoportban több egylabdás végjátékot láthattunk.

MTK-Elite Basket - BKG-Prima SE 101 - 107 (30-19, 16-20, 18-17, 18-26, 9-9, 10-16) - kétszeri hosszabbítás után

A forduló legkiélezettebb meccsét hozta a két Budapest agglomerációjában székelő klub csatája, melyen sokáig nem úgy tűnt, hogy nyerhet a BKG. Félidőben 40 VAL-lal többje volt csapat szinten az akkor héttel vezető MTK-nak, mely az utolsó előtti percig a rendes játékidőben mondhatjuk, hogy kézben is tartotta a mérkőzést. Akkor viszont a legújabb szerzemény, Bán Tibor hármasával egyenlített (76-76) dr. Nagy Ágoston legénysége, majd Szatmári és Allen váltottak kosarat, az amerikai légiós büntetőivel pedig a vezetést is átvette a Prima (78-80), de Czakó Tamás egyenlített. Bán Tibor úgy festett, hogy a büntetőivel megnyeri a meccset, de Nagy Szabolcs támadópattanóból szerzett kosarával egyenlített az Elite és így következhetett a ráadás.

Az első hosszabbításban Nagy Simon triplájával hárommal ellépett a BKG, de Farkas azonnal egalizált, majd az utolsó pillanatokban Allen révén került közelebb a győzelemhez a vendég gárda (89-91), de a nagyot játszó fiatal, Farkas harcolta ki a második túlórát az MTK-nak. Ott már viszont a három Nagy (a fiatal Nagy Simon is fontos kosárral nyitott) és Allen rendezték a partit, melynek végén érthetően volt nagyon bosszús Horváth Balázs vezetőedző, aki igazságtalanságként élte meg csapata vereségét 16-32-es büntetőarányra és két játékosa kipontozódására hivatkozva.

Elszenvedte tehát első vereségét a nagyon jól rajtoló és ezúttal is remeklő MTK, míg a BKG Miskolc után újabb botlás előtt állt, de megmenekült és így feljebb kúszhatott a tabellán.

Kiemelendő teljesítmények:

Törökbálint: Jakab Péter (49 játékperc (!!!), 22 pont, 7/14 mezőnyből, 6/8 büntetőből, 6 lepattanó, 9 gólpassz, 6 szerzett labda, 8 kiharcolt fault, 9 eladott labda - 33 VAL), Takács András (13 pont, 6/11 mezőnyből, 7 lepattanó, 3 gólpassz - 21 VAL), Nagy Szabolcs (12 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz), Farkas Dániel (12 pont, 3/7 triplából, 6 lepattanó), Szatmári Zsombor (10 pont, 8 lepattanó)

Szigetszentmiklós: Nick Allen (33 pont, 12/19 mezőnyből, 9/12 büntetőből, 11 lepattanó (ebből 4 támadó), 3 blokk, 10 kiharcolt fault - 47 VAL), Nagy Botond (50 perc (!!!), 25 pont, 11/11 büntetőből, 5 lepattanó, 12 gólpassz, 7 szerzett labda, 10 kiharcolt fault, 6 eladott labda - 44 VAL), Nagy Benedek (50 perc (!!!), 17 pont, 5/10 mezőnyből, 3/6 triplából, 4 lepattanó, 4 gólpassz, 5 szerzett labda - 24 VAL)