A Budafok erőt demonstrált, MEAFC és MTK diadal

A Honvéd nagyon simán kikapott fővárosi riválisa otthonában - a BKG és a tavaly még A-csoportos TF is vereséggel távozott idegenből.

MTK-Elite Basket - TF-BP 98-89 (24-31, 31-21, 24-13, 19-24)

Az utolsó felkészülési mérkőzések alapján várható volt, hogy élvezetes, pontgazdag meccset vív majd egymással a két gárda Törökbálinton. A Kerkai Ákos és Pintér Máté nélkül érkező tavalyi NB I/A-s sereghajtó alaposan megszórta Horváth Balázs csapatát az első 10 percben, de nem vesztette el lelkesedését, és a második negyed 26-41-es állása után a kiválóan működő Jakab Péter - Takács András tandem játékával 55-52-re már a hazaiak vezettek.

A fordulás után egyre meggyőzőbb volt az Elite, s nem találta az ellenszert a még igencsak formálódóban lévő TF védekezése, 86-67-nél Nagy Szabolcs triplája után már úgy látszott, el is dől a derbi. Innen még azért lövőtávon belülre tudott érni a nagyon kevés edzőmeccset játszó vendég gárda (90-85), de megőrizte hidegvérét az MTK, és egy igencsak meggyőző sikerrel kezdte a szezont.

Kiemelendő teljesítmények:

MTK: Takács András (25 pont, 10/15 mezőnyből, 6 lepattanó, 3 gólpassz, 2 szerzett labda, 6 kiharcolt fault - 35 VAL), Jakab Péter (22 pont, 9/10 büntetőből, 13 gólpassz, 3 szerzett labda, 5 eladott labda, 7 kiharcolt fault - 37 VAL), Farkas Dániel (12 pont, 4/4 mezőnyből, 3/4 büntetőből, 6 lepattanó - 20 VAL 13 perc alatt)

TF-BP: Somogyfoki Péter (24 pont, 6 lepattanó, 6 gólpassz, 7 kiharcolt fault - 32 VAL), Karosi Gergely (13 pont, 5/5 mezőnyből, 4 lepattanó - 20 VAL), Czura Attila (12 pont, 6/18 mezőnyből, 9 gólpassz, 4 kiharcolt fault), Beák Gábor (13 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz, 1 blokk)