Menetel a Nyíregyháza, beindult a Honvéd

Az MTK nagy hajrával fordított a Vasas ellen, a Veszprém 110 pont fölött dobott Pécsett, sorozatban hatodik meccsét nyerte a Nyíregyháza, ezúttal a Tehetséges Fiatalok alakulatát legyőzve az NB I B piros csoportjában. A Honvéd azok után, hogy az előző fordulóban Baján, most Miskolcon is nyerni tudott. A Salgótarján-Nagykőrös és a Budafok-Baja összecsapáson is hazai siker született.

MTK-Elite Basket - Vasas Akadémia 63-60

Ahogy az első, a harmadik negyed után is 6 pontos előnye volt a jórészt Sólyom Botond (17/9 pont, 4 lepattanó), Andrássy Géza (14/6 pont - 18 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 2-2 blokk és eladott labda) és Moravcsik Áron (10 pont - 13 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 4 gólpassz) pontjaira építő vendég Vasasnak.

A záró etap első 6 percében azonban Jakab Péter (18/3 pont, 4-4 eladott labda és gólpassz)-Nagy Szabolcs (14/12 pont, 7 lepattanó), valamint a dupla-duplától egy-egy ponttal elmaradó Szatmári Zsombor (9/3 pont, 11 lepattanó, 2-2 gólpassz és blokk) és Takács András (9 pont, 12 lepattanó) vezérletével, egy 16-2-es roham formájában az MTK "döntő csapást" mért ellenfelére, s a maga javára fordította a mérkőzést.

A lepattanózást a 8 pontja mellé 14 pattanót is szerző Debreceni Dániel vezetésével 51-42-re nyerte és jobban is büntetőzött a Vasas (9/15, ill. 11/15), a hazai siker oka elsősorban a sokkal jobb triplázásban (8/21, 38,1%, ill. 5/28, 17,85%) keresendő.