Győri KC: Igzalmas meccsen győztünk

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC-MTK-Törökbálint 72-71 (18-11, 15-19, 17-20, 22-21)

Az első percekben fej fej mellett haladt a két csapat (7-7), majd negyed végén mi tudtunk nagyobb előnyre szert tenni. A folytatásban azonban ismét egymás mellett volt a két gárda (22-21), s a nagyszünetre is olyan eredmény alakult ki, mely nyílt második félidőt sejtetett (33-30). A nézők nem is csalódtak, fordulás után igalmasan alakult a meccs, hol egyik, hol másik együttes vezetett. Bár a zárószakaszban többször is sikerült öt-hat ponttal meglépni, de az MTK mindig visszajött. Az utolsó pillanatokban Gáll közelijével kerültünk előnybe, a hátralévő 16 másodpercben pedig már nem tudott kosarat szerezni a legvégén egy faultot hevese reklamáló vendéggárda, így a legminimáisabb különbséggel megnyertük a találkozót.

Bukics Zsolt: - Le a kalappal a fiúk előtt. Megvan az első siker, amire nagyon készültünk. A meccse előtt és alatt is arra hívtam fel a figyelmet, hogy ne vegyük át az MTK kissé lassabb tempóját, s mikor így tettünk, mindig meg tudtunk lépni. Viszont ezt egy-két hibánkat kihasználva az MTK mindig ledolgozta, sőt, vezetett is. A legvégén viszont helyén volt a fiúk szíve, s a szerencse is mellénk állt. Büszke vagyok a csapatra.