Bronzérmes az MTK

Előnnyel érkezett a TF-pályára az MTK Törökbálint, talán kisebb volt a teher rajtuk, talán jól sikerült a ráhangolódás a meccsre, mindenesetre alaposan meglepték a hazaiakat. Spiriev Olviér gól jó plusz büntetőjével már a hatodik percre tetemes előnyben volt az MTK (2:13). A mezőnyemberek pontjaival próbált felzárkózni a TF, de Baross Kristóf extázisban ontotta a gólokat. Bíró Bence vette át a stafétabotot, tartották előnyüket a vendégek a második negyed elején (15:26). Marko Rakocsevics lépett pályára, repesztetett is egy tíz-nullát a TF (30:35). Wehner Zoltánt csak a szoros mérkőzés hozza lázba ahogy Törökbálinton, most is jókor potyogtatta a pontokat (37:47), de a félidő előtt a TF montenegrói légiósa még elsüllyesztett egy trojkát.

A gólszegény harmadik negyed közepén aztán Szobi Dániel zsákolásával egyenlített, majd egy hárompontossal már vezetett a TF (55:52). Nem tartott sokáig az öröm, a nagyöregek színre léptek. Egy-egy tripla Bódi Ferenctől és Wehner Zoltántól, vezetett az MTK az utolsó negyed előtt (57:60).

Felváltva estek a kosarak az utolsó etapban, de egy pillanatnyi kihagyás a védekezésben, és Bihari Máté góljaival már hétpontos előnyben az MTK (64:71). Sőt, jött a menetrendszerinti Wehner-hármas és már tíz van közte öt perccel a vége előtt. A következő négy percben azonban mindent kihajtott magából a TF. Katona Róbert vezérletével zsinórban kilenc pontot dobtak a hazaiak (76:77).

Bihari Máté gyorsan dobott egy ziccert, mielőtt még túlforrósodna a hangulat, majd egy kabdaszerzés után Wehner Zoltán dobhatott két büntetőt (76:81). Egy perc volt márcsak hátra, az MTK becserélte a juniorokat, így ünnepelte a bajnoki bronzérmet.

TF-Budapest – MTK Törökbálint 81:84 (15:24, 25:23, 17:13, 24:24)

TF: Debreceni (19 pont), Szobi (14 pont, 7 gólpassz), Katona (13/9 pont), Beák (11/6 pont), Mihalics (8 pont, 10 lepattanó).

MTK: Wehner (20/9 pont), Bihari (19 pont, 7 lepattanó, 9 kiharcolt fault), Baross (16 pont, 7 lepattanó), Bódi (11/9 pont).