U21: MKB Euroleasing Vasas - MTK Törökbálint 76-87

Az U21 Morgen Ferdinánd Országos Bajnokságon a 7. helyért Az MKB Euroleasing Vasas és az MTK Törökbálint játszott. Mindkét együttes számára az első győzelem megszerzése volt a tét, igazi presztízstalálkozót láthatott a nagyérdemű.

Jól kezdett az MTK, de a negyed végére mégis a Vasasnál volt az előny, az első negyed után 26-23 áll az eredményjelzőn. A második tíz perc is kiélezett játékot hozott, 2 perc elteltével már az MTK vezetett. A törökbálintiak toronymagasan a legjobb mérkőzésüket játszották a tornán, Jakab Péter és Horváth Kristóf vezetésével a félidőre 9 pontos előnyre tettek szert.

A fordulás után tovább javult az MTK játéka, mind támadásban, mind védekezésben felülmúlták ellenfelüket. Máriás Gergely hármasával 3 és fél perccel a vége előtt 17 pontosra nőtt az előny, az utolsó negyed előtt 71-57-re vezettek. A záró tíz percre felpörgött a Vasas és zsinórban 6 pontot szórtak. Az MTK kapkodva, pontatlanul játszott, 5 perccel a végső sípszó előtt mindössze 4 pont volt a különbség. A végére azonban elfáradtak az angyalföldiek, Jakab Péter - végül 32 ponttal zárt az MTK „ötöse" - magabiztos kézzel érvényesített büntetőinek köszönhetően megszerezték a 7. helyet. 87-76-os győzelmükkel szépen zárták a tornát az MTK fiataljai.

Tóth Károly, az MKB Euroleasing Vasas vezetőedzője: Sajnos nem tudtuk túltenni magunkat a pénteki vereségen. Ismét a koncentrációhiány volt ránk a jellemző, a fiúk nem voltak itt fejben. Az akaraterővel nem volt probléma, viszont rengeteg ziccert hagytunk ki, ami megpecsételte a sorsunkat."

Szarvas Gábor, az MTK Törökbálint vezetőedzője: „ Ez a győzelem számomra felér egy Euroliga győzelemmel. Tudni kell, hogy a csapatomból négy játékos nincs itt, majdhogynem junior korú játékosokkal jöttem el a tornára tapasztalatot szerezni. Az első két mérkőzéshez képest tisztességesen felépítettük magunkat. Célunk az, hogy minél több ilyen tornán meg tudjuk mutatni magunkat."